Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kęczanin Kęty odrobił straty

I liga M: Kęczanin Kęty odrobił straty

Sobotnie spotkanie pokazało, że kolejna konfrontacja Czarnych z Kęczaninem nie będzie należała do lekkich. Zgodnie z oczekiwaniami goście w niedzielę potwierdzili potencjał sportowy, ale chyba żaden kibic w Radomiu nie spodziewał się takiego zakończenia meczu...

Już przebieg pierwszej odsłony pokazał, że podopiecznych Wojciecha Stępnia czeka bardzo trudne zadanie. Blisko 40-minutowa konfrontacja zakończyła się jeszcze wygraną gospodarzy. Przy stanie 32:31 decydujący punkt radomianie wywalczyli, powstrzymując blokiem atak Jonasz Bieguna.

Pierwsze piłki drugiego seta sugerować jeszcze mogły, że Czarni kontrolują wydarzenia na parkiecie, gdyż po kilku pierwszych akcjach objęli prowadzenie 4:0. Jednak z każdą kolejną piłką to rywal nabierał pewności i gospodarze przegrali tę partię. Podopieczni Wojciech Stępnia bardzo słabo zaprezentowali się również w trzecim secie.

W czwartym wydawało się, że miejscowi odzyskali równowagę. Było widać ich silną chęć zwycięstwa, ponieważ w pewnym momencie objęli prowadzenie 18:12. Jednak nie po raz pierwszy w tym spotkaniu roztrwonili przewagę. Gdy wygrywali 24:22, wydawało się, że zdołają doprowadzić do piątej partii. Tymczasem nie wykorzystali wyjątkowej okazji do odwrócenia losów meczu. Przy remisie 25:25 najpierw Michał Mysera zaatakował z „krótkiej”, a chwilę później w ataku pomylił się Jakub Wachnik.

Goście z wygranej cieszyli się tak, jakby wywalczyli tytuł mistrza I ligi. – Wygrać w Radomiu, gdzie Czarni w tym sezonie rozbijali kolejnych przeciwników, dla nas to wielka sprawa – zapewnił Marek Błasiak. Szkoleniowiec Kęczanina nie ma wątpliwości, że w porównaniu do sobotniego spotkania, kluczem do wygranej okazała się znacznie lepsza gra blokiem.

Z kolei Wojciech Stępień nie krył rozczarowania. – Nie może być inaczej, jeżeli mamy przewagę pięciu punktów w secie i nie potrafimy tego dowieźć. Graliśmy zbyt nerwowo, poza tym zabrakło siły ataku – mówił szkoleniowiec Czarnych.

Czarni Radom – Kęczanin Kęty 1:3
(33:31, 22:25, 14:25, 25:27)

Stan rywalizacji – 1:1

Czarni:
Neroj, Wachnik, Kałasz, Prygiel, Radomski, Grzechnik, Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Ferek, Gutkowski, Kocik i Gałązka
Kęczanin: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Pietraszko, Biegun, Mierzejewski (libero) oraz Walczykowski, Wawrzyniak i Kapuśniak