Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS o krok od półfinału

I liga M: BBTS o krok od półfinału

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała po raz drugi wykazali wyższość nad Ślepskiem Suwałki. Dziś podopieczni Janusza Bułkowskiego wygrali 3:1, zatem do awansu do kolejnej rundy brakuje im już tylko jednego triumfu, o który powalczą w Suwałkach.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy między innymi dzięki asowi serwisowemu Jarosława Macionczyka oraz atakowi ze środka Mariusza Gacy wyszli na prowadzenie 4:0. Wprawdzie po autowym zbiciu Macieja Wołosza przyjezdni tracili tylko jedno oczko (6:7), ale punktowa zagrywka Tomasza Kalembki spowodowała, że bielszczanie ponownie odskoczyli od rywali (12:9). Chwilę później sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Dobra dyspozycja zawodników Ślepska w bloku oraz mocne serwisy Wojciecha Winnika dały cztery oczka przewagi podopiecznym Tomasza Wasilkowskiego (16:12). Ataki po autach BBTS-u powodowały, że nie był on w stanie odrobić strat poniesionych w środkowej fazie seta (16:22). Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem podlaskiej drużyny 25:22.

Pierwsze minuty drugiej partii były wyrównane, ale tylko do stanu 4:4. Później między innymi skuteczne zbicie Michała Błońskiego dało gospodarzom trzy oczka przewagi. Błędy Łukasza Rudzewicza oraz Adriana Buchowskiego spowodowały, że przyjezdni tracili do rywali już pięć punktów (5:10). W kolejnych minutach ekipa z Beskidów kontrolowała boiskowe wydarzenia, systematycznie powiększając przewagę nad przeciwnikiem (16:10). Błędy suwałczan w połączeniu z dobrą grą Wołosza sprawiły, że bielszczanie wygrywali już 20:12. Pojedyncze udane akcje Buchowskiego i Skrzypkowskiego to było zbyt mało, aby odwrócić losy tej części meczu. W efekcie podopieczni Janusza Bułkowskiego pewnie wygrali 25:17, a kropkę nad „i” postawił Błoński.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Wynik od początku tej partii oscylował wokół remisu. Wprawdzie gospodarzom po udanej kontrze udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (7:5), ale blok na Wołoszu spowodował, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (13:13). Walka cios za cios trwała do stanu 15:15. Później gospodarze popisali się szczelnym blokiem, a ze środka uderzył Kalembka, dzięki czemu bielszczanie odskoczyli od przeciwników (19:16). Udana kontra Kamila Lewińskiego przybliżyła podopiecznych trenera Bułkowskiego do sukcesu w trzeciej odsłonie (22:17). W końcówce bielszczanie nie pozwolili już rywalom na złapanie wiatru w żagle. Ostatecznie tę część spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść (25:18).

Kalembka na spółkę z Wołoszem dali BBTS-owi trzy oczka przewagi nad rywalami na początku kolejnego aktu gry (5:2). W kolejnych minutach goście próbowali odrabiać straty, ale autowe zbicie Kamila Skrzypkowskiego niweczyło starania Ślepska (7:10). Kolejny błąd, tym razem w wykonaniu Winnika, pozwalał gospodarzom kontrolować boiskowe wydarzenia (13:10). Skuteczna krótka w wykonaniu Gacy powiększyła prowadzenie bielszczan (15:11). Kolejne pomyłki podlaskiej drużyny w polu serwisowym oraz w ataku przybliżały zespół z Beskidów do ostatecznego triumfu (21:15). W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucili obaj bielscy środkowi, a set zakończył się wygraną 25:19.

BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Suwałki 3:1
(22:25, 25:17, 25:18, 25:19)

Stan rywalizacji: 2:0 dla BBTS-u