Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Turniej w Antalyi dla Rosjan i Holenderek

CEV Satellite: Turniej w Antalyi dla Rosjan i Holenderek

W sobotę zakończył się pierwszy tegoroczny turniej z cyklu CEV Satellite. W tureckiej Antalyi w turnieju męskim triumfowali Rosjanie - Semenov/Koshkarev, zaś rozgrywki żeńskie ze złotym medalem zakończyły Holenderki - van Gestel/Meppelink.

Siatkarki z Holandii, rozstawione z numerem drugim, były jednymi z faworytek turnieju. We wszystkich rozegranych spotkaniach team van Gestel/Meppelink stracił tylko jednego seta. W meczu półfinałowym przeciwko parze hiszpańskiej – Liliana/Baquerizo – siatkarki z Holandii musiały się mocno napracować, aby zwyciężyć. Zadecydował o tym tie-break, w którym zespoły końcówkę rozegrały na przewagi. Dzięki wygranej 16:14 do finału awansowały van Gestel i Meppelink.

W meczu o złoto Holenderki pokonały 2:0 parę niemiecką Ludwig/Walkenhorst. Jedynie w drugim secie Oranje musiały się mocniej postarać, bowiem Niemki doprowadziły do emocjonującej i wyrównanej końcówki. Ostatecznie 21:19 triumfowały siatkarki z Holandii i mogły cieszyć się ze złotego medalu.

Ludwig/Walkenhorst – van Gestel/Meppelink 0:2
(14:21, 19:21)

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się pary z Niemiec i Hiszpanii. Chociaż dzieliło je trzynaście miejsc w rozstawieniu, to na boisku toczyła się zacięta walka o każdy punkt. W obu setach, ostatecznie wygranych przez duet Liliana/Baquerizo, o wyniku decydowały końcówki.

Bieneck/Großner – Liliana/Baquerizo 0:2
(17:21, 19:21)

W turnieju panów złoty medal zawiesili na piersiach siatkarze z Rosji. Team Semenov/Koshkarev miał do finału ciężką i krętą drogę, więc radość z ostatecznego zwycięstwa musiała być ogromna. W meczu półfinałowym Rosjanie zmierzyli się z Austriakami. Para Huber/Seidl jedynie w pierwszym secie nawiązała wyrównaną walkę. W drugiej partii Rosjanie od początku kontrolowali przebieg gry, czego efektem była wygrana 21:10, a całego meczu 2:0. Stosunkowo łatwe spotkanie Semenov/Koshkarev rozegrali w finale. Para z Holandii – Brouwer/Meeuwsen – nie stawiła rywalom zbyt dużego oporu, dzięki czemu Rosjanie triumfowali do 12 i 16.

Brouwer/Meeuwsen – Semenov/Koshkarev 0:2
(12:21, 16:21)

W meczu o 3. miejsce Austriacy – Huber/Seidl – potrzebowali trzech setów, aby cieszyć się ze zwycięstwa. W pierwszej partii wyżej notowani Turcy – Sekerci/Giginoglu – wygrali bez żadnych problemów do 12. Jednak później na boisku zaczęli dominować siatkarze austriaccy, którzy drugiego seta wygrali 21:16, a w tie-breaku kontrolowali przebieg gry i w konsekwencji triumfowali 15:8.

Sekerci/Giginoglu – Huber/Seidl 1:2
(21:12, 16:21, 8:15)