Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

J. Wołosz: Liczę na to, że rywalizację zakończymy w Bielsku-Białej

fot. Cezary Makarewicz

- Żeby awansować do finału, trzeba wygrać trzy spotkania. Liczę na to, że zakończymy rywalizację w Bielsku-Białej - mówi Joanna Wołosz, rozgrywająca BKS-u. Jej drużyna rozpoczęła półfinałowe zmagania od zwycięstwa, pokonując zespół z Dąbrowy Górniczej.

Dzisiaj poza pierwszym setem, którego przegrałyście, grało się wam łatwo?

Joanna Wołosz: – Pierwszy set miałyśmy pod kontrolą i niemal na własne życzenie przegrałyśmy go. Potem grałyśmy spokojniej, szczególnie w końcówkach. Mam nadzieję, że jutro zejdzie z nas „ciśnienie” i zagramy jeszcze lepiej, bo dzisiaj nie było rewelacyjnie.

W pierwszym i drugim secie nie ustrzegłyście się błędów własnych. Prowadziłyście kilkoma punktami i na własne życzenie doprowadziłyście do nerwowych końcówek.– Dzisiaj zarówno jedna, jak i druga drużyna grała pod dużą presją – to był pierwszy mecz półfinałowy. Obie ekipy popełniły sporo błędów własnych. W drugim meczu zagramy spokojniej, lepiej i mam nadzieję, że go wygramy.

Dzisiaj zagrałyście dobrze zagrywką, zdobywałyście punkty blokiem i odrzuciłyście przeciwnika od siatki.

– Wiadomo, że jak ma się dobrą zagrywkę, to łatwiej jest ustawić blok. W obronie też nieźle zagrałyśmy, podbijałyśmy piłki i zdobywałyśmy punkty.

Teraz to BKS jest w lepszej sytuacji niż MKS, ponieważ prowadzi 1:0. Wygrana na terenie przeciwnika ma duże znaczenie.

– Żeby awansować do finału, trzeba wygrać trzy spotkania. Mam nadzieję, że wygramy drugie spotkanie, a ja sprawię sobie oraz drużynie prezent urodzinowy. Liczę na to, że zakończymy rywalizację w Bielsku-Białej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved