Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Witold Roman: Dobra atmosfera w zespole jest kluczem do sukcesów

Witold Roman: Dobra atmosfera w zespole jest kluczem do sukcesów

fot. Cezary Makarewicz

Trwają dyskusje na temat wyboru nowego trenera reprezentacji kobiet. Wciąż jeszcze nie została potwierdzona decyzja, że zostanie nim Piotr Makowski, który obecnie jest szkoleniowcem Delecty Bydgoszcz. Nic dziwnego, że trener Makowski czuje się niezręcznie.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", na prośbę działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Piotr Makowski rozpoczął rozmowy z ewentualnymi współpracownikami. Mimo to nie chce komentować sytuacji do czasu zakończenia sezonu PlusLigi.

Gorące dyskusje trwają nie tylko z powodu informacji, której nikt nie chce potwierdzić. Wielu zastanawia się także, czemu PZPS odrzucił ofertę Hugh McCutcheona, który zdobył wraz z reprezentacją USA złoto olimpijskie. Prezes PZPS, Mirosław Przedpełski, tłumaczy, że związek nie organizował konkursu, wobec czego nie ma obowiązku rozpatrywania wpływających ofert. W kuluarach mówi się również, że na taką decyzję działaczy PZPS-u wpłynęły wypowiedzi samego McCutcheona o potrzebie odpoczynku i poświęceniu się rodzinie.

Nie odpowiedzieli na maila, nie wyrazili żadnego zainteresowania. To było nieeleganckie w stosunku do trenera mistrzów olimpijskich. Wystarczyło przecież odpisać, że dziękują za ofertę, ale nie są nią zainteresowani – powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" menedżer Andrzej Grzyb, który w imieniu McCutcheona zgłosił jego kandydaturę.Szef wydziału szkolenia PZPS, Witold Roman, twierdzi, że związek od początku stawiał na polskiego szkoleniowca. – Chodzi o to, żeby trener bez problemów mógł dogadywać się z siatkarkami. To bardzo ważne, bo dobra atmosfera w zespole jest kluczem do sukcesów – komentuje brak zainteresowania ofertami z zagranicy.

Kiedy oficjalnie dowiemy się o wyborze nowego trenera żeńskiej kadry? Jest szansa, że stanie się to tuż po zakończeniu sezonu ligowego. Wszystko jednak toczy się w sferze domysłów i niedopowiedzeń.

*Cały artykuł przeczytasz w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved