Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Lech Kowalski: Zespół ciężko pracuje

Lech Kowalski: Zespół ciężko pracuje

fot. archiwum

Siatkarze Volleya Rybnik zajęli 11. miejsce w grupie 2 II ligi mężczyzn, co skazało ich na grę w play-out, w którym najpierw zagrają z Bielawianką Bester Bielawa. - Wygra zespół, który będzie bardziej zdeterminowany i mądrzejszy siatkarsko - uznał Lech Kowalski.

Juniorzy rybnickiego Volleya odnieśli wielki sukces, awansując do finałów mistrzostw Polski juniorów, ale seniorskiej drużynie nie wiedzie się już tak dobrze. Co stało się z siatkarzami Volleya w rozgrywkach II ligi?

Lech Kowalski:Występy pierwszego zespołu będziemy analizować po zakończeniu sezonu. Przyczyn tego, że zajęliśmy jedenaste miejsce w sezonie zasadniczym, może być wiele, począwszy od tego, że nasza grupa jest mocna i wszystkie ekipy prezentują dobrą siatkówkę, a kończąc na tym, że nasz zespół nie wykorzystuje wszystkich swoich atutów. Teraz jeszcze nie pora na analizę, siatkarze i trener bardzo się koncentrują na najbliższych meczach i dają z siebie wszystko na treningach, żeby utrzymać drugą ligę w Rybniku.

Ostatnie kilka spotkań w fazie zasadniczej to występy słabsze i lepsze, ale wszystkie zakończone porażkami. Seria trzech przegranych tie-breaków i porażka 1:3 z ostatnim Norwidem trochę chyba bolą…Faktem jest, że nasza dobra i bardzo dobra gra przeplata się ze słabszymi momentami. Po gorszej dyspozycji na początku roku nasza gra się nieco poprawiła, co przełożyło się na zagraniu dobrych meczów pomimo porażek. Nie ma co ukrywać – każda przegrana boli. Grając z zespołem Norwida Częstochowa, zawsze należy spodziewać się dobrej gry z ich strony. Miejsce zajmowane przez ten zespół jest bardzo mylące. Wszyscy wiemy jakim potencjałem dysponuje Norwid i ich coraz lepsza gra w drugiej rundzie nie jest dziełem przypadku ani niespodzianką.

Teraz Volleya czeka walka w play-out. W zespole widoczna jest nerwowość związana z nadchodzącymi spotkaniami czy jednak dominuje mobilizacja przed arcyważnymi pojedynkami?

Mamy zawodników i trenera, którzy z niejednego siatkarskiego pieca chleb jedli. Zespół ciężko pracuje i mobilizuje się do decydujących pojedynków. Jaki będzie efekt – zobaczymy na boisku.

Pierwszym waszym rywalem w play-out będzie zespół Bielawianki Bester Bielawa. W Rybniku było 3:0 dla Volleya, w Bielawie 3:1 dla Bestera. Wygląda na to, że w tej rywalizacji nie ma faworyta i każdy wynik jest możliwy.

Każda drużyna ma swoje atuty. Podstawową sprawą jest tylko ich wykorzystanie w walce na boisku. Wygra zespół, który będzie bardziej zdeterminowany i mądrzejszy siatkarsko.

Powoli trzeba myśleć o tym, jak budować zespół na kolejny sezon. Czy są plany związane z jakimiś gruntownymi zmianami, czy jednak utrzymanie zespołu w drugiej lidze zapewni utrzymanie kręgosłupa drużyny?

O nowym sezonie jeszcze nie myślimy. Jedyne, czego na ten moment chcemy, to nadal grać w II lidze. Jak tylko skończą się bieżące rozgrywki, to będziemy je analizowali i zobaczymy co z tej analizy wyniknie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved