Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joanna Gliwa: Jestem spokojna o wynik

Joanna Gliwa: Jestem spokojna o wynik

fot. archiwum

Siatkarki Piasta Netto Szczecin już w najbliższy weekend rozpoczną rywalizację play-off z Jokerem Świecie. Podopieczne Rafała Prusa na przygotowania do tych ważnych meczów miały sporo czasu, bowiem ostatni mecz rozegrały na początku marca.

W jakich nastrojach i z jakimi nadziejami przystępujecie do fazy play-off?

Joanna Gliwa: – Nastroje w zespole są niezwykle bojowe. Jesteśmy głodne gry, ponieważ dotychczasowy terminarz nie dał nam się za bardzo rozwinąć (uśmiech). W najbliższych meczach chcemy przede wszystkim pokazać się z jak najlepszej strony, przekładając na parkiet to, nad czym ostatnio ciężko pracowałyśmy.

Jak wyglądały wasze przygotowania do meczów z Jokerem Świecie?– Zajęcia nie różniły się jakoś diametralnie od tych, które były dotychczas. Zmiany polegały na ustawieniach i zagraniach taktycznych typowo pod zespół ze Świecia.

Jak twoim zdaniem należy zagrać, aby pokonać zespół ze Świecia?

– Kluczem do zwycięstwa będzie zagrywka i przyjęcie, ale tak jest w każdym meczu. Dołożymy do tego jeszcze ogromną radość z gry. Mamy naprawdę fajny zespół, więc jestem spokojna o wynik.

Wygrana pozwoli wam awansować do turnieju półfinałowego i dalej walczyć o awans. Zgodzisz się z opinią, że są to najważniejsze mecze w sezonie?

Zdecydowanie są to najważniejsze mecze w tym sezonie, ale my właśnie na te mecze czekamy z utęsknieniem. Mam ogromną nadzieję, że będziemy liczyć się w tej rywalizacji do samego końca.

W przypadku pokonania Jokera waszym kolejnym rywalem będzie prawdopodobnie sulechowska Zawisza, z którą zawsze ciężko wam się gra. Myślicie już gdzieś podświadomie o tym rywalu?

– O Zawiszy jeszcze nie myślimy, najpierw trzeba trzy razy wyjść zwycięsko z rywalizacji z Jokerem. Następna faza play-off jest moim zdaniem obarczona mniejszym ryzykiem, bo bez względu na wynik, udział w półfinałowym turnieju jest już zapewniony.

I ostatnie pytanie: jak zdrowie w drużynie?

– Wszystkie jesteśmy zdrowe, gotowe do gry. Sił nam na pewno wystarczy do 2 czerwca, obyśmy tylko miały gdzie je spożytkować (uśmiech).

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved