Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiany w rozkładzie jazdy PlusLigi

Zmiany w rozkładzie jazdy PlusLigi

fot. archiwum

Przed nami najbardziej emocjonująca część sezonu - finał rozgrywek PlusLigi. Jak się okazuje, najpierw możemy poznać mistrza Polski, a dopiero później zdobywcę trzeciego miejsca, bowiem w terminarzu rozgrywek doszło do drobnych zmian.

Finałowa dwójka Asseco Resovia – ZAKSA wystartuje ze swoją rywalizacją już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu. Drugie spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek. Następnie potyczki przeniosą się do Rzeszowa, gdzie mecze rozegrane będą w sobotę i niedzielę. Jeśli w rywalizacji nie będzie potrzebny piąty mecz, to już w hali na Podpromiu poznamy mistrza Polski.

Pewne zmiany zaszły natomiast w terminarzu spotkań dwójki walczącej o trzecie miejsce w PlusLidze. Delecta i Jastrzębski Węgiel rozpoczną w Bydgoszczy w poniedziałek, 8 kwietnia, a drugie spotkanie rozegrane zostanie we wtorek. Początkowo spotkania w Jastrzębiu-Zdroju planowano na weekend, jednak zostały one przeniesione na następny tydzień, tj. 15-16 kwietnia (poniedziałek-wtorek). Rywalizacja obu ekip zapowiada się nie mniej ciekawie niż ta finałowa, gdyż obie drużyny w tym sezonie toczyły ze sobą zaciętą i wyrównaną walkę. – W tym sezonie graliśmy z siatkarzami z Bydgoszczy dwukrotnie i za każdym razem były to pojedynki pięciosetowe. Ostatecznie skończyło się na podziale punktów, co chyba najlepiej obrazuje niewielkie różnice w poziomach gry obu drużyn – przyznał Strefie Siatkówki Michał Kubiak.

Nieco w cieniu walki o medale rozgrywana będzie końcówka potyczek o piąte miejsce i europejskie puchary. Po spotkaniach w Bełchatowie, gdzie PGE Skra wygrała dwukrotnie, teraz podopieczni Jacka Nawrockiego zmierzą się z akademikami w stolicy. Spotkanie to zaplanowane jest na poniedziałek, 8 kwietnia, na godzinę 19.00. Jeśli jednak obecni wicemistrzowie Polski nie zdołają zakończyć tej rywalizacji w pierwszym meczu w Warszawie, kolejny odbędzie się we wtorek.Zobacz również:
Rozstawienie par w rundzie finałowej PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved