Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polska reprezentacja zagra w Pucharze Jelcyna

Polska reprezentacja zagra w Pucharze Jelcyna

fot. archiwum

Polskie siatkarki ponownie zawitają w Rosji. Reprezentacje Polski, Kuby, Włoch i Rosji potwierdziły swój udział w XI edycji turnieju o Puchar Borysa Jelcyna, który odbędzie się w dniach 26-30 czerwca w Jekaterynburgu.

Komitet turnieju oznajmił, że prowadzone są jeszcze rozmowy z dwoma reprezentacjami. Zaplanowano, że sześć ekip zostanie podzielonych na dwie grupy. Turniej odbędzie się w takiej samej formule jak w zeszłym roku. Na początku każda drużyna zmierzy się z pozostałymi w tej samej grupie, a następnie zostanie rozegrana faza play-off i finał. Dwie najlepsze ekipy z grup zmierzą się ze sobą w finale.

Puchar Jelcyna odbywa się od 2003 roku w Jekaterynburgu. Najwięcej zwycięstw w turnieju, bo aż siedem, zanotowały Rosjanki, natomiast Chinki trzy razy stawały na najwyższym stopniu podium. Do tej pory Polki dwukrotnie występowały w Pucharze Jelcyna. W 2011 roku zajęły czwarte miejsce, a w 2012 piąte. W 2009 roku turniej został oficjalnie uznany przez Międzynarodową Federację Siatkówki.

Nadal nie wiadomo, pod czyim kierownictwem polska reprezentacja siatkarek uda się na rosyjski turniej. Głównym pretendentem do pozycji szkoleniowca kadry jest Piotr Makowski, który obecnie walczy z Delectą Bydgoszcz o brąz w PlusLidze. Decyzja o wyborze trenera dla polskich siatkarek coraz bardziej się przedłuża. Makowski zapewnia, że obecnie skupia się na swoim zespole i walce o mistrzostwo Polski. Można zatem przypuszczać, że po zakończeniu sezonu w lidze siatkarzy poznamy wreszcie nazwisko prowadzącego reprezentację Polski siatkarek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved