Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polacy wystartowali z sezonem plażowym turniejem w Antalayi

Polacy wystartowali z sezonem plażowym turniejem w Antalayi

fot. archiwum

Polscy plażowicze rozpoczęli sezon turniejem CEV Satellite w tureckiej Antalayi. Jako pierwsi do walki w kwalifikacjach przystąpili siatkarze, z kolei siatkarki zaczną turniej jutro. Z trzech par do turnieju finałowego awansował tylko duet Kosiak/Rudol.

Do kwalifikacyjnego turnieju w Antalayi przystąpiły trzy polskie pary męskie. Najwyżej z nich rozstawiony duet Kosiak/Rudol awansował do drugiej rundy bez potrzeby rozgrywania meczu. W spotkaniach walczyli z kolei Bryl/Kujawiak i Kaczmarek/Kaczmarek. Mistrzowie świata U-19 zmierzyli się z dwójką Barros/Soares i niemal zmietli ich z boiska. W dwóch setach rywalom udało się zdobyć zaledwie 16 punktów, a cały pojedynek nie trwał nawet 30 minut. Trochę gorzej poradzili sobie Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek, którzy po zaciętym meczu musieli uznać wyższość niemieckiego duetu Dittelbach/Flüggen. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a o wygranej przeciwników zdecydowały niuanse. Tym samym mistrzowie Polski juniorów pożegnali się z turniejem.

Dwie polskie pary, które pozostały w walce o turniej główny, niestety musiały zawalczyć się o awans w meczu bratobójczym. I choć w pierwszym secie obie drużyny walczyły na równi, to jednak druga odsłona była już rozegrana pod dyktando duetu Kosiak/Rudol i to oni zagrają jutro obok pary Kantor/Łosiak w „main draw”. Z kolei w turnieju głównym siatkarek zagrają Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

Wyniki I dnia turnieju CEV Satellite w Antalayi:
Bryl/Kujawiak – Barros/Soares 2:0
(21:9, 21:7)
Dittelbach/Flüggen – Kaczmarek L./Kaczmarek S. 2:1
(22:20, 18:21, 15:11)
Bryl/Kujawiak – Kosiak/Rudol 0:2
(19:21, 9:21)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved