Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Matt Fuerbringer dołączył do sztabu szkoleniowego USA

Matt Fuerbringer dołączył do sztabu szkoleniowego USA

fot. archiwum

Gwiazda amerykańskiej siatkówki plażowej, Matt Fuerbringer, dołączył do sztabu szkoleniowego męskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zawodnik będzie pełnił funkcję asystenta trenera, którym od niedawna jest John Speraw.

39-letni Fuerbringer ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie jako trener młodzieżowego klubu. Ostatni rok spędził pracując jako wolontariusz właśnie ze Sperawem, który opiekował się drużyną UCLA (University of California, Los Angeles – przyp. red.). Jego osoba kojarzona jest jednak przede wszystkim z siatkówką plażową. Był on bliski wystartowania w ostatnich igrzyskach olimpijskich. Jako siatkarz halowy występował w zespole Uniwersytetu Stanforda, a także z powodzeniem grał za granicą. – Byłem zaszczycony, gdy zaproponowano mi posadę asystenta szkoleniowca siatkarskiej drużyny narodowej – powiedział Fuerbringer.Zawsze chciałem być trenerem. Praca z Johnem w UCLA pomogła mi uświadomić sobie, że jestem gotów, aby w mojej trenerskiej karierze wejść na kolejny, wyższy poziom – dodał.

Matt jest absolutnie znakomitym trenerem, mimo iż nie ma zbyt wielkiego formalnego doświadczenia – chwali swojego nowego asystenta Speraw.On przez długi czas był profesjonalistą i znakomitym zawodnikiem na plaży. Jest elokwentny i inteligentny. Jego doświadczenie zawodowe pozwala wczuć mu się w sytuację graczy. Jestem podekscytowany tym, że dołączy do naszego sztabu. Wiem, że będzie dobrym trenerem dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych – ocenia.

Fuerbringer przed swoją trenerską przygodą w UCLA pracował w Mizuno Long Beach, uczestnicząc w programie kierowanym przez swoją żonę. W siatkówkę plażową grał od 2003 roku. W 2012 ze swoim boiskowym partnerem Nickiem Luceną odpadli z turnieju finałowego kwalifikacji do minionych igrzysk olimpijskich. Para ta zajęła piąte miejsce w rankingu FIVB i była najwyżej notowaną drużyną spośród tych, których zabrakło w Londynie.źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved