Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Mędrzyk: Żaden z zespołów nie odpuści

Mateusz Mędrzyk: Żaden z zespołów nie odpuści

fot. archiwum

- Każdy element będzie bardzo ważny, psychika również, tym bardziej że są to mecze o być albo nie być w I lidze, przepełnione sytuacjami stresowymi - mówi przed startem play-out przyjmujący AZS-u UAM Poznań, Mateusz Mędrzyk.

Jak przebiegają wasze przygotowania do fazy play-out?

Mateusz Mędrzyk: – Już pod koniec rundy zasadniczej przygotowywaliśmy się do play-out. Nie wiedzieliśmy do końca, kto będzie naszym przeciwnikiem w tej fazie rozgrywek, dlatego skupialiśmy się tylko na sobie. Cały czas pracowaliśmy nad siłą, techniką i zachowaniem w danym momencie na boisku. Trener Vettori wciąż ciężko z nami pracuje, bo wie, że tylko tak trenując, jesteśmy w stanie przeciwstawić się i wygrać z drużyną z Nysy.

Dużo sparingów rozegraliście w czasie przerwy w rozgrywkach?– Rozegraliśmy sparing z Cuprum w Lubinie. Zakończył się on wynikiem 3:2. Przed nami jeszcze jeden mecz towarzyski, tym razem z Delectą Bydgoszcz. Myślę, że granie z tak silnymi drużynami zaprocentuje i pozwoli nam osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie na zapleczu PlusLigi.

Jak twoim zdaniem tak długa przerwa może wpłynąć na waszą dyspozycję w najważniejszych meczach sezonu?

– Myślę, że bardzo dobrze. Ten okres naprawdę bardzo ciężko przepracowaliśmy i do ostatniego dnia będziemy chcieli coś poprawić w naszej grze. Jesteśmy gotowi na walkę z zespołem z Nysy.

Dużym zaskoczeniem jest dla was fakt, że o utrzymanie będziecie walczyli z mistrzem I ligi?

– Dla mnie jest to wielkie zaskoczenie. Przed sezonem nikt by nie powiedział, że Nysa będzie walczyć o utrzymanie w lidze. Tylko że teraz to jest inny sezon i inna ekipa z Nysy, co nie zmienia faktu, że nadal jest bardzo silnym rywalem.

A jak ogólnie ocenisz Stal? Jakie są jej najmocniejsze strony?

– Na pewno ich najmocniejszą stroną jest doświadczenie. Przeciwnicy mają w swoim składzie kilku zawodników, którzy sami mogą zmienić przebieg meczu. Wprawdzie w tym roku mają wiele problemów, ale uważam, że sportowo są dalej na bardzo wysokim poziomie. Dlatego będziemy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby im sprostać.

Czy nieobecność w składzie akademików Krzysztofa Andrzejewskiego, który rozwiązał kontrakt z klubem, może być dla was jakimś ułatwieniem?

– Oczywiście. Skoro tak silny punkt, jak libero odszedł z klubu, to na pewno będzie to dla nas ułatwienie, ale jeszcze musimy wykorzystać je na boisku.

Jaka atmosfera panuje w waszej drużynie przed play-out? Wierzycie, że jesteście w stanie trzykrotnie pokonać nysan?

– Atmosfera w zespole jest bojowa. Cały czas myślimy o najbliższych meczach. Musimy mieć nadzieję, że trzykrotnie pokonamy nysan. Nie mogę nic obiecać, bo w sporcie wszystko może się zdarzyć, ale naprawdę wierzę w wygraną AZS UAM Poznań.

A psychika może odgrywać kluczowe znaczenie w tych meczach?

Każdy element będzie bardzo ważny, psychika również, tym bardziej że są to mecze o być albo nie być w I lidze, przepełnione sytuacjami stresowymi. Żaden z zespołów nie odpuści i będzie walczył do końca. Mam nadzieję, że damy naszym kibicom i samym sobie okazję do świętowania.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved