Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maciej Kosmol: Nie odmówilibyśmy gry na szczeblu europejskim

Maciej Kosmol: Nie odmówilibyśmy gry na szczeblu europejskim

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych Łódź przygotowują się do pojedynków o piątą lokatę. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki Impelu. W ekipie z Łodzi pełna mobilizacja, gdyż Budowlani chcieliby zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Niestety, szkoleniowiec Budowlanych nie może mówić o komforcie kadrowym w swojej drużynie. Wciąż nie może liczyć na Courtney Thompson, która przed trzecim meczem z Aluprofem poparzyła sobie rękę i od tamtego czasu w ogóle nie podbijała piłki. Lekarze robią, co mogą, aby Amerykanka mogła zagrać przeciwko Impelowi, ale jej występ jest bardzo niepewny. Na szczęście we wtorek po kontuzji mięśnia czworogłowego pierwsze treningi skocznościowe rozpoczęła Ewelina Mikołajewska. Pozostałe zawodniczki są zdrowe.

Jeśli siatkarkom Budowlanych udałoby się wywalczyć piąte miejsce, byłby to drugi największy sukces w siedmioletniej historii istnienia klubu. Pozycja tuż za ścisłą czwórką uprawnia łódzką drużynę do występów w Pucharze CEV. Marcin Chudzik, prezes Budowlanych, zapewnia, że powrót do europejskich rozgrywek jest głównym celem klubu. – Zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z dodatkowymi wydatkami, ale zależy nam na ponownym reprezentowaniu Łodzi na międzynarodowej arenie – twierdzi Chudzik.

Podobnego zdania jest trener zespołu, Maciej Kosmol.Jeśli chodzi o grę w pucharach, to pamiętajmy, że w ubiegłym roku prawie żadna drużyna od miejsca piątego do siódmego nie chciała w nich występować. My też odmówiliśmy. W końcu zgłosił się ósmy AZS Białystok. Teraz sytuacja jest inna. Zakończenie sezonu na piątym miejscu byłoby dobrym wynikiem. Na pewno nie odmówilibyśmy gry na szczeblu europejskim. Pewnie chcieliby też tego sponsorzy i kibice klubu. Oczywiście postaramy się to zrealizować, ale na razie skupiamy się na najbliższych meczach z Impelem – przyznaje.Autor: Damian Bąbol, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved