Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Karolina Piśla: Zwycięstwo z Czarnogórą dodało nam pewności siebie

Karolina Piśla: Zwycięstwo z Czarnogórą dodało nam pewności siebie

fot. CEV

Polskie kadetki walczą w mistrzostwach Europy. W ostatnim meczu podopieczne trenera Kosatki pokonały Czarnogórę 3:1. Po dniu przerwy dziś, tj. w środę, wracają na boisko. - Musimy wyjść skoncentrowane - mówi przed meczem z Czechami Karolina Piśla.

Mistrzostwa Europy kadetek w Barze rozpoczęłyście od zwycięstwa 3:2 nad reprezentacją Słowenii. W kolejnym meczu uległyście Włoszkom 2:3, choć prowadziłyście już 2:0. Czym wytłumaczyć tę porażkę?

Karolina Piśla: – Zgadza się. Myślę, że zabrakło nam koncentracji na boisku. Prowadziłyśmy 2:0 i nastąpiło rozluźnienie w drużynie oraz brak konsekwencji w realizowaniu taktycznych zadań. Po dwóch setach trener Włoch wprowadził na boisko kilka rezerwowych zawodniczek, co skomplikowało naszą grę.

W poniedziałek z kolei pokonałyście reprezentację Czarnogóry 3:1. To było bardzo ważne zwycięstwo pod względem ogólnej klasyfikacji w grupie.Po porażce z Włoszkami, żeby myśleć o wyjściu z grupy, nie możemy pozwolić sobie na przegranie już żadnego meczu. Dlatego zarówno poniedziałkowy mecz, jak i dwa kolejne będą miały duże znaczenie. Myślę, że zwycięstwo z Czarnogórą dodało nam pewności siebie oraz przybliżyło nas do zakwalifikowania się do najlepszej czwórki turnieju.

Czy po porażce z Włoszkami nie miałyście większych problemów z motywacją na kolejny mecz?

Na każdy mecz wychodzimy w pełni zmotywowane i skoncentrowane, a także nigdy nie lekceważymy przeciwników. Uważam, że rozegrałyśmy bardzo dobry mecz z reprezentacją Włoch, który pokazał nam, że jesteśmy w stanie walczyć i wygrywać z mocnymi zespołami.

Jesteście na dobrej drodze, by uzyskać awans do kolejnej fazy ME kadetek. Wystarczy w środę pokonać Czeszki, a w czwartek drużynę z Grecji.

Tak, dlatego już trwają przygotowania do meczów z reprezentacjami Czech i Grecji. Nasi trenerzy opracowali już dla nas taktykę na środowe spotkanie. Przegrana w tych meczach nie wchodzi w grę.

Na co szczególnie musicie zwrócić uwagę podczas spotkania z zespołem z Czech?

Musimy wyjść na boisko skoncentrowane i nie możemy pozwolić rozegrać się przeciwniczkom. W szczególności zwrócimy uwagę na dwie podstawowe zawodniczki reprezentacji Czech. Jeżeli uda się skutecznie powstrzymać je w ataku, to będzie się nam łatwiej grało. Ale przede wszystkim to my musimy dobrze zagrać, starając się nie popełniać błędów własnych.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved