Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Effector już bez obcokrajowców

Effector już bez obcokrajowców

fot. archiwum

Ostatecznie bez obu obcokrajowców - Nikolaja Penczewa i Armando Dangera - kieleccy siatkarze będą kończyć treningi po zakończonym siódmym miejscem sezonie w PlusLidze. Kubańczyk zaczyna przygodę z Al Ain Club, choć jak na razie tylko tymczasowo.

Kubańczyk zdecydował się bowiem na występy ligowe w przerwie między sezonami i wyjeżdża do czołowej ekipy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Al Ain Club. – Tak jak wszyscy zawodnicy ma z nami umowę do końca czerwca, dlatego też zgodziliśmy się na dwumiesięczne wypożyczenie. Będziemy w kontakcie z jego menedżerem i do rozmów o nowych rozgrywkach wrócimy po zakończeniu gier w Emiratach. Czekamy też na sygnały od reprezentanta Nikiego Penczewa. Myślimy już o nowym sezonie. Rozmowy z zawodnikami, którzy grali u nas, są pierwsze w kolejności – mówi Jacek Sęk, prezes Effectora. Już wcześniej drużynę opuścił właśnie Nikołaj Penczew, który niebawem rozpocznie przygotowania z reprezentacją Bułgarii. Nie wiadomo, czy wróci do Kielc, jednak przed wyjazdem wyraził dużą chęć pozostania w polskiej lidze.

Pozostali kieleccy siatkarze mają być od środy do dyspozycji trenera Dariusza Daszkiewicza. Zajęcia po sezonie potrwają do końca maja. – Nikt więcej nie zgłaszał absencji. Po świętach zaczynamy jednak lekko, od piłki nożnej w hali w Masłowie – informuje szkoleniowiec. – Przynajmniej trzy razy będziemy się spotykać w hali, a uzupełniać to będą zajęcia w siłowni – dodaje Daszkiewicz. Kielczanie chcieliby także rozegrać kilka meczów kontrolnych. – Jeśli nie uda się z kimś z I ligi, a może być ciężko, to prawdopodobnie będzie to reprezentacja Algierii, jeśli tradycyjnie zjawi się w Polsce – zapowiada trener Effectora.

Przypomnijmy, siatkarze z Kielc zakończyli sezon dwumeczem z AZS-em Politechniką Warszawską. W obu spotkaniach podopiecznym Dariusza Daszkiewicza udało się wygrać jedynie partię, co tak naprawdę uplasowało ich na siódmej pozycji w PlusLidze w sezonie 2012/2013.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved