Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Aleja Gwiazd powraca w wielkim stylu

Aleja Gwiazd powraca w wielkim stylu

fot. archiwum

Aleja Gwiazd Siatkówki po rocznej przerwie powróci do kalendarza największych siatkarskich imprez w kraju i zrobi to nie byle jak. Odciski swoich dłoni odsłonią między innymi znakomity reprezentant Brazylii Giba oraz Włoch Andrea Zorzi.

Mecz, który rozegrają między sobą reprezentacje Polski i Serbii, odbędzie się 24 maja i będzie zwieńczeniem całej imprezy, a dla siatkarzy Andrei Anastasiego ostatnim sprawdzianem przed nadchodzącą Ligą Światową. Kapituła Alei Gwiazd oraz burmistrz gminy Milicz Paweł Wybierała postarali się o naprawdę wielkie nazwiska światowej siatkówki, które licznie stawią się tego dnia na milickim Rynku. Odciski swoich dłoni odsłonią wówczas Brazylijczycy: popularny Giba, czyli Gilberto Amauri de Godoy Filho, ośmiokrotny zwycięzca Ligi Światowej, trzykrotny mistrz świata oraz triumfator IO w Atenach w 2004 roku, a także Bernardo Rezende, trener, który od 2001 roku osiąga najlepsze wyniki z reprezentacją Brazylii. To właśnie dzięki niemu, a raczej przez niego, biało-czerwoni wielokrotnie musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki.

Gipsowy ślad po swojej dłoni zostawi także Andrea Zorzi, Włoch znany przede wszystkim starszym kibicom, trzykrotny mistrz Europy (1989, 1993, 1995) oraz mistrz świata z 1990 roku. Rok później został okrzyknięty najlepszym siatkarzem świata wg FIVB. Wśród gwiazd będzie również Ivan Miljković, wielokrotny reprezentant Serbii i jeden z najlepszych atakujących na świecie. Niemal nieprzerwanie od 1998 roku co roku staje on na podium najważniejszych imprez siatkarskich (wyjątkiem były tylko lata 2006 i 2012). W 2011 roku został okrzyknięty MVP mistrzostw Europy, kiedy to wywalczył z Serbią złoty medal. Polskim przedstawicielem w tej grupie będzie Wojciech Drzyzga, 291-krotny reprezentant Polski, który z reprezentacją zdobył trzy srebrne medale na ME: w 1979 roku w Paryżu, dwa lata później w Sofii i w 1983 w Berlinie. Grał także podczas MŚ w Rzymie w 1978 r. oraz w Buenos Aires w 1982 roku.

Na pewno w Miliczu gościć będzie jedna z brązowych medalistek reprezentacji Polski z IO w Meksyku z 1968. Kapituła Alei Gwiazd oraz burmistrz Paweł Wybierała zdecydowali także o odsłonięciu pośmiertnej tablicy poświęconej Arkadiuszowi Gołasiowi, który był jednym z najlepszych polskich siatkarzy młodego pokolenia. W maju tego roku skończyłby 32 lata. Kapituła Alei Gwiazd Siatkówki we wspólnych staraniach z burmistrzem gminy Pawłem Wybierałą oraz z prezesem PZPS-u Mirosławem Przedpełskim czynią starania o odsłonięcie jeszcze jednej tablicy. Swój ślad w Miliczu miałby pozostawić prezes FIVB,  Ary Graça. Byłby to kolejny kamień milowy w historii nie tylko Milicza, ale i polskiej siatkówki. Kolejna edycja Alei Gwiazd będzie niewątpliwie wielkim świętem tej dyscypliny sportu, ale i ogromną promocją miasta Milicza.źródło: milicz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved