Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarła była mistrzyni olimpijska

Zmarła była mistrzyni olimpijska

fot. archiwum

W wieku 58 lat zmarła chińska siatkarka i trenerka Chen Zhaodi. Chinka wraz z reprezentacją swojego kraju największe sukcesy święciła w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, z którą sięgnęła m.in. po mistrzostwo olimpijskie.

Chen Zhaodi od wielu lat zmagała się z chorobą nowotworową. Były prezydent FIVB, Wei Jizhong, wyraził swój smutek na wieść o odejściu Chinki. – Jestem zszokowany wieścią o odejściu naszej słynnej siatkarki. Była doskonałą zawodniczką i bohaterką narodową, która włożyła całą swoją energię w rozwój chińskiej siatkówki – powiedział. – Twój duch walki zawsze będzie dodawał mi otuchy. Będę za tobą bardzo tęsknić. W przyszłym życiu znowu zagramy razem w siatkówkę – napisała na swoim mikroblogu Jenny Lang Ping, trenerka Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w Evergrande Kanton, która wraz z Chen Zhaodi przez wiele lat reprezentowała chińską drużynę narodową.

W ciągu trzech lat Zhaodi zdobyła mistrzostwo świata (1982), złoty medal igrzysk olimpijskich w Los Angeles (1984) oraz Puchar Świata (1985). Później z powodzeniem zajmowała się szkoleniem młodzieży. Za swoje osiągnięcia otrzymała wiele wyróżnień i odznaczeń państwowych.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved