Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek, gr. II: W meczu niepokonanych górą Turczynki

ME kadetek, gr. II: W meczu niepokonanych górą Turczynki

Siatkarki z grupy I miały dzień wolny, ale swoje pojedynki po dniu przerwy stoczyły zespoły z grupy II. Jedną z par stanowiły reprezentacje Turcji i Serbii, które do tej pory miały na koncie same zwycięstwa. W bezpośredniej walce górą były siatkarki z Turcji.

Po dwóch porażkach z Holandią i Turcją siatkarki Niemiec dobrze wykorzystały dzień przerwy. Wprawdzie końcówka pierwszej partii była nerwowa, jednak ostatecznie zimną krew zachowały podopieczne Jensa Tietböhla, wygrywając 28:26. W drugim secie Niemki zagrały już dużo pewniej i kontrolowały przebieg seta, czego rezultatem jest wygrana do 19. W trzecim secie Francuzki musiały się mocno napracować, aby mecz nie zakończył się zbyt szybko. Prowadziły już 18:14 i 22:18, jednak Niemkom udało się doprowadzić do remisu po 22. Na tym jednak skończyła się passa podopiecznych Jensa Tietböhla. Trójkolorowe zwyciężyły 25:22. Podrażnione Niemki ruszyły do ataku w czwartym secie, grały konsekwentnie i pewnie wygrały 25:13. Do końca nie było wiadomo czy w meczu wystąpi Julia Schäfer. Okazało się, że nie tylko wyszła w pierwszej szóstce, ale była również najlepszą zawodniczką. Zdobyła w sumie 29 punktów, notując przy tym aż 8 asów serwisowych. W ekipie francuskiej najlepiej spisała się Juliette Fidon, zdobywczyni 17 oczek.

Niemcy – Francja 3:1
(28:26, 25:19, 22:25, 25:13)

Niemcy:
Kemmsies (6 pkt.), Kuhn (14), Schäfer (29), Silge (9), Jäckle (4), Holzig (5), Petter (libero) oraz Scheuschner, Sydlik i Dorr
Francja: Cazaute (13 pkt.), Chamereau (8), Descamps (8), Stojilkovic (4), Gicquel (8), Fidon (17), Seban (libero) oraz Soldner (1), Camberabero (1) i Davidovic (4)

Dopiero pierwsze zwycięstwo zanotowała na swoim koncie reprezentacja Rosji. Młode siatkarki Sbornej w czterech setach pokonały Holenderki. Ekipa Pomarańczowych kontrolowała przebieg gry jedynie w pierwszym secie. W trzech kolejnych odsłonach prym wiodły Rosjanki. Ich przewaga była szczególnie widoczna w ostatnim secie, którego wygrały do 14. Najlepszą zawodniczką tego spotkania była Anastasia Lopatina, zdobywczyni 20 punktów. Wśród Rosjanek należy wyróżnić również Kristinę Kurnosową, która zanotowała 59% idealnego przyjęcia. W ekipie holenderskiej najwięcej punktów zdobyła Ilse Janssen – 15.

Rosja – Holandia 3:1
(18:25, 25:19, 25:18, 25:14)

Rosja:
Lopatina (20 pkt.), Serbina (1), Sperskayte (15), Konowałowa (13), Cheremisina (10), Iurinskaia (6), Guskowa (libero) oraz Kokorewa i Kunosowa (libero)
Holandia: Janssen (15 pkt.), Bongaerts (2), Jasper (4), Polman (7), Lohuis (10), Polder (6), Popma (libero) oraz Oude Avenhuis, Knijff (1), Metsmakers i Oude Luttikhuis

Wbrew pozorom najkrócej trwało spotkanie Turcji i Serbii, drużyn do tej pory niepokonanych. Już w pierwszym secie kadetki Turcji pokazały, że są w doskonałej dyspozycji. Od początku kontrolowały przebieg gry, a w konsekwencji wygrały 25:18. W drugiej partii ekipa turecka oddała rywalkom w Serbii tylko jeden punkt więcej. Dopiero w trzeciej odsłonie Serbki ruszyły do walki, chcąc przedłużyć swoje pozostanie w meczu. Doprowadziły do wyrównanej końcówki, jednak ostatecznie lepiej spisały się w niej Turczynki, które wygrały 25:23 i cały mecz 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania była zawodniczka drużyny przegranej – Bojana Milenković, która zdobyła 15 punktów. Wśród triumfatorek najwięcej oczek wywalczyła Ada Germen – 11.

Turcja – Serbia 3:0
(25:18, 25:19, 25:23)

Turcja: Erlalelitepe (6 pkt.), Germen (11), Aroguz (8), Karasoy (4), Zent (7), Baladin (4), Aykac (libero) oraz Özbay(1), Topaloglu i Ene
Serbia: Novaković (2 pkt.), Lozo (9), Vignjevic (1), Aleksić (3), Milenković (15), Vucicević (7), Popovic (libero) oraz Brdović, Vojnic Purcar (1) i Dordevic (2)