Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek, gr. I: Bez zmian na czele

ME kadetek, gr. I: Bez zmian na czele

fot. archiwum

W trzeciej kolejce mistrzostw Europy kadetek po raz trzeci zwyciężyły Włoszki. Ważne zwycięstwa odniosły także Polki, które w czterech setach pokonały gospodynie turnieju, oraz Czeszki. W tabeli grupy I w dalszym ciągu na czele utrzymuje się zespół Włoch.

W szeregach polskiej ekipy tym razem najlepsza okazała się Karolina Piśla, autorka 15 punktów. Polki górowały nad swoimi rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Na szczególną uwagę zasługuje element zagrywki, w którym biało-czerwone okazały się lepsze od przeciwniczek w stosunku 20:6.

Drugie spotkanie w tej grupie zakończyło się takim samym rezultatem jak pojedynek Polek z gospodyniami turnieju. Czeszki bez większych problemów w czterech setach uporały się z drużyną grecką.

Najlepszą zawodniczką wśród Czeszek była tym razem Anna Sucha, zdobywczyni 24 „oczek”. 23 punkty zgromadziła na swym koncie Michaela Mlejnkova, która przodowała w dwóch poprzednich meczach swojej reprezentacji. Wśród pokonanego zespołu 27 punktów uzyskała Anthi Vasilantonaki.Składy zespołów:
Czechy: Valkova (3), Simanova (6), Sucha (24), Nova (3), Slamova (8), Mlejnkova (23), Uhlirova (libero) oraz Adamcikova (1), Hudylivova (1) i Kurkova (6)
Czarnogóra: Vasilantonaki (27), Psoma (10), Konstantinidou (9), Strantzali (12), Kalantatze (3), Gkountimenko (11), Kokkinaki (libero) oraz Papadopoulou (1) i Fakopoulidou (1)

Ostatni pojedynek nie przysporzył żadnych emocji. Liderki grupy – Włoszki – zwyciężyły w pojedynku ze Słowenkami 3:0 (polskie zawodniczki potrzebowały pięciu setów do odniesienia zwycięstwa nad tą drużyną). Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego oddały swoim rywalkom zaledwie 45 punktów i w dalszym ciągu prowadzą w tabeli grupy I z dorobkiem 8 „oczek”.

Do zwycięstwa drużynę włoską poprowadziła Anastasia Guerra (17 punktów). Ponadto Włoszki były lepsze od swoich rywalek zarówno w ataku, w przyjęciu, jak i w zagrywce.

Składy zespołów:
Włochy: Malinov (8), Danesi (1), Guerra (17), Bonifacio (6), Nicoletti (4), Zanette (9), Maggipinto (libero) oraz Degradi (3), Berti (3), D’odorico (1) i Angelina (7)
Słowenia: Mori (3), Mihalinec (1), Mihevc (3), Pinter (3), Scuka, Sobocan (1), Pahor (libero) oraz Korosec (3), Dukic (1), Erzen, Marković (2) i Zdovc (1)

Zobacz również:
Wyniki 3. kolejki mistrzostw Europy kadetek i tabela grupy I

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved