Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Krzywiecki: Z optymizmem patrzę w przyszłość

Maciej Krzywiecki: Z optymizmem patrzę w przyszłość

fot. archiwum

Niewiele czasu zostało pierwszoligowym zespołom do rozpoczęcia fazy play-off. Już w weekend rozegrają pierwsze spotkania. O przygotowaniach i szansach w starciu z MKS-em Będzin opowiedział Strefie Siatkówki Maciej Krzywiecki, przyjmujący Pekpolu Ostrołęka.

Po rundzie zasadniczej zajmujecie w rozgrywkach pierwszej ligi wysokie trzecie miejsce. Spodziewałeś się tego przed rozpoczęciem sezonu?

Maciej Krzywiecki: – Na pewno nasze trzecie miejsce można uznać za bardzo dobry wynik. Myślę, że przed sezonem nikt nas tak wysoko nie stawiał. A czy się spodziewałem? Nigdy nie zastanawiałem się nad tym. Zawsze staram się skupić na każdym kolejnym meczu i dać z siebie wszystko. Najważniejsze są play-off, jeżeli uda nam się awansować do czwórki, to będzie to duży sukces.

Jak wyglądają przygotowania do rundy play-off?Przez ostatnie trzy tygodnie bardzo ciężko trenowaliśmy, przede wszystkim na siłowni. Jeżeli chodzi o same jednostki treningowe, to było ich więcej w tygodniu niż normalnie podczas sezonu. Wierzę, że to przyniesie efekty w postaci dobrej gry w fazie play-off.

Jak oceniasz mecze sparingowe, które rozegraliście ze Ślepskiem Suwałki?

Musieliśmy coś zagrać przed świętami, a zespół z Suwałk był idealnym sparingpartnerem. W ciągu dwóch dni sporo pograliśmy i to na pewno nam się przydało. Uważam, że jak na ten etap zaprezentowaliśmy się nieźle i z optymizmem patrzę w przyszłość. Po tych sparingach dostaliśmy kilka dni wolnego, aby spędzić święta z rodziną, ale już we wtorek wracamy do Ostrołęki i wznawiamy treningi, tak by 6 kwietnia rozpocząć walkę w fazie play-off.

W play-off przyjdzie wam się zmierzyć z drużyną MKS-u Będzin, z którą dwa razy przegraliście w rundzie zasadniczej. Jak oceniasz wasze szanse w tym starciu?

Będzin to bardzo dobry zespół, który dysponuje szeroką ławką zawodników rezerwowych. Będą to na pewno bardzo ciężkie mecze, a wygra jak zawsze lepszy. Uważam, że mamy duże szanse, żeby awansować dalej. W tym spotkaniu to drużyna z Będzina jest faworytem, a co za tym idzie – będzie ciążyła na nich presja. Oni muszą, a my możemy.

Dwa pierwsze mecze rozegracie w hali, w której trenujecie na co dzień. To może mieć wpływ na waszą wygraną?

Zawsze jest to jakaś delikatna przewaga, ale pamiętajmy, że trzeba wygrać trzy spotkania, by awansować dalej, więc raczej nie zadecyduje o tym przypadek. Korzystając z okazji, chciałbym w imieniu całej drużyny zaprosić wszystkich kibiców na nasze mecze już w najbliższy weekend. Bardzo liczymy na wasz doping!

Kto twoim zdaniem jest pretendentem do zdobycia mistrzostwa pierwszej ligi?

Radom jest wymieniany w gronie faworytów i rzeczywiście chyba to ten zespół ma spore szanse na to, by w przyszłym sezonie grać w tej najwyższej klasie rozgrywek. Play-off pokażą, kto tak naprawdę dobrze potrenował w wolnym czasie. W tym sezonie gra toczy się praktycznie do końca maja. To długi okres i na pewno trzeba sporo zdrowia, żeby grać na wysokim czy też równym poziomie przez cały czas. Myślę, że właśnie to okaże się decydujące w zdobyciu mistrzostwa ligi.

Który mecz z rozegranych do tej pory z drużyną Pekpolu wspominasz najlepiej?

Wierzę, że najbardziej zapadną mi w pamięć mecze, które dopiero przed nami.

Jakie masz plany na przyszły sezon?

Na razie o tym nie myślę. Zamierzam dograć sezon do końca z dobrym rezultatem. Co będzie potem – czas pokaże.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved