Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jens Tietböhl: Motywacja pozostaje nienaruszona

Jens Tietböhl: Motywacja pozostaje nienaruszona

fot. archiwum

Kadetki reprezentacji Niemiec biorą udział w rozgrywkach finałowych mistrzostw Europy. Po trzech dniach rywalizacji młode Niemki mają na koncie jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. Trener Jens Tietböhl nie ukrywał, że spodziewał się bardzo ciężkich meczów.

Szkoleniowiec niemieckich kadetek przyznał, że wygrana nad Rosją była dość niespodziewana. Jego drużynie nie udało się uniknąć porażek w kolejnych meczach przeciwko Holandii i Turcji. – Jeszcze przed ME było jasne, że nasza grupa będzie bardzo trudna, że wszystko może się zdarzyć – pozytywnie i negatywnie.

Trener Tietböhl dodał również, że po pierwszych analizach widać różnicę pomiędzy jego zespołem a pozostałymi w grupie. – Niemniej jednak potencjał naszych dziewczyn jest duży, możemy pokonać każdy zespół. Naszym jedynym problemem jest to, że mamy zbyt duże wahania w grze w porównaniu z innymi zespołami.

Przed Niemkami jeszcze dwa spotkania – z Francją i Serbią. Jens Tietböhl przyznał, że możliwe są dwa zwycięstwa. W poniedziałek zespoły z drugiej grupy miały dzień wolny. Siatkarki zza naszej zachodniej granicy wykorzystały go na trening, omówienie taktyki, ale również na spacer, który miał je zrelaksować.Nie wiadomo jeszcze, czy trener będzie mógł skorzystać z Anne Hölzig i Julii Schäfer. Obie zawodniczki narzekały na urazy. Decyzję Jens Tietböhl podejmie bezpośrednio przed meczem z Francją.

Niemieckie kadetki na tegorocznych mistrzostwach mają zebrać przede wszystkim cenne doświadczenie. Tylko dzięki temu będą w stanie konkurować z najlepszymi reprezentacjami w swojej kategorii wiekowej.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved