Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Kosatka: Zadanie zostało zrealizowane

Grzegorz Kosatka: Zadanie zostało zrealizowane

fot. archiwum

Po trzech meczach fazy grupowej mistrzostw Europy kadetek polska reprezentacja zajmuje 3. miejsce w grupie I. O ostatnim meczu biało-czerwonych, z reprezentacją Czarnogóry, Grzegorz Kosatka mówi jako o spotkaniu, które Polki "musiały" wygrać.

Zespoły uczestniczące w mistrzostwach Europy kadetek grupy I rozegrały w Barze (Czarnogóra) mecze trzech kolejek. Polki po spotkaniach ze Słowenią, Włochami i Czarnogórą zajmują w tabeli trzecie miejsce z 6 punktami i bilansem setów 8-6. Prowadzą Włochy (8 pkt) przed Czechami (6 pkt, bilans setów 7-5). Kolejnym rywalem biało-czerwonych będą czeskie siatkarki.

W meczu z liderkami grupy, Włoszkami, podopieczne trenera Grzegorza Kosatki prowadziły 2:0 i przegrały w pięciu partiach. – W tym spotkaniu, w trzecim i czwartym secie przestała dobrze funkcjonować nasza zagrywka, co odbiło się na bloku i obronie. Włoszki zaczęły punktować środkiem. W końcówce czwartej partii rywalki miały dwie mocne zagrywki, w tym jedną asową. Pozbawiło to nas zwycięstwa za trzy punkty – powiedział polski szkoleniowiec.

Trener Grzegorz Kosatka dodał, że trzeci mecz w grupie z Czarnogórą jego podopieczne „musiały” wygrać. – I to jest najważniejsze. Zadanie zostało zrealizowane – podkreślił.Po dniu przerwy Polska zagra z Czechami. Jeden rzut oka na tabelę grupy uzmysławia jak ważne będzie to spotkanie. – Zespół czeski swoją grę opiera na dwóch zawodniczkach – przyjmującej i atakującej. Zdobywają one około 70% punktów dla swojego zespołu. Przy dobrym przyjęciu grają bardzo szybko do skrzydeł, co bardzo utrudnia ustawienie bloku. Czeszki mają jeszcze w terminarzu mecz z Włoszkami, w którym na pewno nie będą faworytkami. Dla nas zwycięstwo w tym spotkaniu i w następnym z Grecją otworzy drogę do półfinału – powiedział trener reprezentacji Polski.

Polski szkoleniowiec podkreślił, że mistrzostwa Europy kadetek są dobrze zorganizowane. – Zakwaterowanie i hala, w której odbywają się mecze naszej grupy, są na szóstkę – powiedział.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved