Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zuzanna Efimienko: Teraz wracam z innej rzeczywistości

Zuzanna Efimienko: Teraz wracam z innej rzeczywistości

fot. archiwum

Po tym, jak Zuzanna Efimienko rozwiązała kontrakt z Imoco Volley Conegliano, mówiło się, że siatkarka szuka klubu we Francji, Azerbejdżanie czy Portoryko. Ostatecznie wylądowała w... Twardogórze, gdzie tymczasowo trenuje z byłymi koleżankami z Impelu.

W tym sezonie nowej drużyny już nie znajdzie, bo zamknęło się okno transferowe. Co będzie w przyszłym – sama jeszcze nie wie. – Wrocławski zespół bardzo się zmienił, od kiedy wyjechałam, bo zmieniło się rozegranie. Dzisiaj było za dużo prostych błędów w ataku. Zagrywka w aut – to jest główny problem. Gdyby nie to, Impel wygrałby pewnie 3:0 – mówiła Efimienko po sobotnim meczu z Tauronem MKS.

Czy to, że przyjechała pani do Twardogóry z Impelem, oznacza, że wraca pani na Krupniczą?

Zuzanna Efimienko:W tej chwili tylko trenuję z drużyną z Wrocławia. Co będę robiła później – nie wiem. Teraz wracam z innej rzeczywistości. Robię swoje – ćwiczę sama dla siebie. Staram się też pomóc koleżankom w lepszym przygotowaniu do meczów. Jestem wdzięczna klubowi z Wrocławia, że tak dobrze mnie przyjął i pozwolił trenować.Jakie pozytywy, oprócz smacznej kuchni i lepszej pogody, ma gra we Włoszech?

Bardzo dobry, wyrównany poziom tamtejszych zespołów. Nie ma wielkich różnic między pierwszą a ostatnią drużyną. Dużo się tam nauczyłam i jestem zadowolona z tego wyjazdu, bo zdobyłam nowe doświadczenie. Niestety, skończyło się tak, jak się skończyło. Negatywnie zaczęło się to układać, gdy złapałam kontuzję.

To właśnie uraz spowodował, że zdecydowała się pani rozwiązać kontrakt?

Nie do końca. W zespole pojawiła się Jenny Barazza, a ja dopiero wracałam do formy po wspomnianej kontuzji. Stwierdziłam, że nie ma sensu tam zostawać, bo w takiej sytuacji niekoniecznie było to dla mnie dobre.

Sezon 2013/2014 spędzi pani w Polsce czy za granicą?

Trudne pytanie, nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć.

Czyli nie jest pani zdeterminowana, by znów grać poza krajem?

Nie jestem do niczego zdeterminowana. Trenuję dla siebie i pomału zaczynam myśleć o przyszłym sezonie. Wszystko zależy od tego, jakie oferty się pojawią i jaki trener będzie chciał ze mną pracować. To jest dla mnie ważne.

*Rozmawiał Jakub Guder

źródło: wroclawprzezsiatke.blogspot.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved