Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Siatkarze Metra Warszawa zadowoleni z brązowych medali

Siatkarze Metra Warszawa zadowoleni z brązowych medali

fot. archiwum

- Bardzo cieszymy się z tego wyniku - mówił po spotkaniu o brązowy medal trener KS-u Metra Warszawa, Wojciech Szczucki. Jego podopieczni pokonali w niedzielne popołudnie w sali Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku EKS Skrę Bełchatów 3:2.

Dwaj gracze stołecznego klubu otrzymali nagrody indywidualne. Maciej Stępień został najlepszym rozgrywającym, a Paweł Halaba najlepszym zagrywającym. W opinii wielu ekspertów ten ostatni rozegrał "kapitalny turniej." Trener Szczucki podkreśla, że ten zawodnik jest z rocznika 1995, podobnie jak Konrad Strzelec. – Halaba nie tak dawno rozpoczął poważne treningi i talent tego zawodnika rozwinął się bardzo szybko – dodaje.

KS Metro nie był wymieniany w gronie najpoważniejszych kandydatów do medali mistrzostw Polski juniorów. – Myślę, że najmocniej w dobry wynik wierzyli sami chłopcy. Metro mogło zgarnąć całą pulę. Warszawiacy byli przygotowani na walkę o najwyższe trofeum. Trener Szczucki wykonał kawał dobrej roboty – tak o warszawskiej drużynie mówi jeden z najbardziej zasłużonych polskich trenerów-wychowawców Krzysztof Felczak, obecnie koordynator w Szkolnych Ośrodkach Siatkówki.

Krzysztof Felczak podkreśla "duży progres umiejętności Pawła Halaby i szeroką gamę ataku stołecznego zespołu". – Drużyna była poukładana i znakomicie zorganizowana. Rywalom było bardzo trudno rozszyfrować atak Metra, bo ci mieli dużo kombinacji w ofensywie i równy rozkład zawodników. Nie brakowało im też indywidualności. Maciej Stępień był według mnie najlepszym rozgrywającym turnieju – powiedział.Warto podkreślić, że w drużynie z Metra grało trzech zawodników z Leżajska – Patryk Sadlej, Piotr Trojan i Damian Zygmunt, a ten ostatni był podstawowym środkowym. – Do tego wyniku doszliśmy tylko ciężką pracą, bo taka jest recepta na sukces. W składzie nie mamy graczy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ani reprezentantów kraju. Tym bardziej cieszy nas ten medal – zakończył Wojciech Szczucki. Drugim trenerem w leżajskim czempionacie był Jacek Jankowski.

KS Metro Warszawa: Konrad Strzelec, Kamil Kucharczyk, Piotr Trojan, Bartłomiej Lemański, Damian Zygmunt, Bartłomiej Lipiński, Wojciech Łacisz, Karol Rawiak, Paweł Halaba, Maciej Stępień, Patryk Sadlej, Andrzej Kubicki, Julian Mituniewicz. Za zdobycie brązowego medalu zespół otrzymał czek na sumę trzech tysięcy złotych.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved