Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Należy poukładać sobie wszystko w głowach

Maciej Dobrowolski: Należy poukładać sobie wszystko w głowach

fot. Cezary Makarewicz

- Wolę wejść do play-off z trzeciego czy czwartego miejsca i zagrać w finale, aniżeli zająć pierwszą pozycję po rundzie zasadniczej i nie mieć możliwości walki o złoty medal - mówił po meczu z Delectą Bydgoszcz rozgrywający Resovii - Maciej Dobrowolski.

Gratuluję zwycięstwa i awansu. Minimalny cel został osiągnięty – jesteście po raz drugi z rzędu w finale PlusLigi.

Maciej Dobrowolski: – Myślę, że to nie minimalny cel, tylko duży wynik, bo dwa razy z rzędu być w finale mistrzostw Polski to jest naprawdę duże osiągnięcie. Cieszymy się bardzo i już niedługo będziemy zastanawiać się, jak zabrać się do pracy przed finałem. Przede wszystkim nie wiemy jeszcze z kim będziemy grali, lecz walczymy o mistrzostwo.Mecz był bliźniaczo podobny do trzeciego pojedynku. Również zwyciężyliście w czterech setach, przegrywając pierwszą odsłonę. Jednak wydaje się, że w tym spotkaniu było więcej walki.

Walka była także we wcześniejszym meczu, ale może nie tak widoczna. W tym pojedynku przede wszystkim rozgrywane były dłuższe akcje. Zespoły wykonywały więcej wykonywały w obronie i myślę, że mecz stał na wysokim poziomie. Takie jest moje zdanie, przynajmniej w tej chwili. Obejrzę sobie to spotkanie na spokojnie i zobaczę, jak to wyglądało w przekazie medialnym. Tutaj w hali na pewno były emocje i nie ulega wątpliwości, że pojedynek ten był wymagający zarówno dla nas, jak i dla Delecty Bydgoszcz.

Rozegraliście cztery sety w trzy godziny, co było spowodowane awarią oświetlenia w hali.

Tak, awaria przedłużyła trochę pojedynek. Dobrze, że nie wpłynęła ona na wynik. Ten pierwszy set, gdy przytrafiła się przymusowa przerwa, zakończył się ostatecznie zwycięstwem bydgoszczan, którzy prowadzili przez jego większą część. Myślę, że to dobrze, bo nie zawinił tak naprawdę nikt, tylko awaria, a mogło to wywołać niepotrzebne emocje. Fajnie, że ostatecznie udało się wygrać i jeszcze raz podkreślę, że bardzo się z tego cieszymy.

Teraz czekają was niemal dwa tygodnie przerwy. Będzie czas na spokojny trening.

Tego treningu ostatnio mieliśmy już trochę, bo wcześniej też była przerwa, ale na pewno każda dodatkowa chwila się przyda. To jest końcówka sezonu i szlifowanie formy oraz przygotowanie taktyczne pod konkretnego przeciwnika będzie dobre. Zobaczymy jeszcze z kim będziemy grali, lecz zachowamy cykl treningowy, aby być gotowym na walkę w finale.

ZAKSA czy Jastrzębski Węgiel?

Nie jestem w stanie tego przewidzieć. Są to wyrównane zespoły. Atut hali odzyskała co prawda ZAKSA, ale jastrzębianie w każdej chwili mogą zaskoczyć i wygrać. Nie mam faworyta. W tej chwili z dużym spokojem, wiedząc, że to Resovia jest w finale, usiądę przed telewizorem i obejrzę sobie tamte spotkania.

To może inaczej. Z kim wy wolelibyście zagrać?

Jest to dla nas bez znaczenia. Bez względu na to z kim zagramy, będzie ciężko. Musimy być bardzo dobrze przygotowani do finału nie tylko fizycznie, ale również taktycznie i psychicznie. Należy poukładać sobie wszystko w głowach, aby zakończyć tę rywalizację zwycięsko. Na pewno mamy na to szansę i jesteśmy w stanie tego dokonać, co pokazał już poprzedni sezon. Z kim zagramy i jak to będzie wszystko wyglądać, przekonamy się już niebawem.

W trakcie rundy zasadniczej wiele mówiło się o waszej nie najlepszej dyspozycji, podobnie zresztą jak w sezonie ubiegłym. Forma przyszła na fazę play-off.

Coś w tym jest. Rzeczywiście forma przyszła w najważniejszym momencie sezonu. Z czego to wynika? Myślę, że i z doświadczenia zawodników, i z szerokiego składu, bo runda zasadnicza była też troszeczkę wykorzystana na składanie zespołu i trenowanie różnych wariantów. Dobrze gramy w końcówce i z tego się cieszmy. Wolę wejść do play-off z trzeciego czy czwartego miejsca i zagrać w finale, aniżeli zająć pierwszą pozycję po rundzie zasadniczej i nie mieć możliwości walki o złoty medal. Skoro tak się dzieje, to znaczy, że wszystko jest na dzień dzisiejszy w porządku i tego się trzymajmy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved