Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Effector już bez Penczewa. Czy Bułgar wróci do Kielc?

Effector już bez Penczewa. Czy Bułgar wróci do Kielc?

fot. Cezary Makarewicz

Jeden z liderów Effectora Kielce, bułgarski przyjmujący Nikołaj Penczew, nie będzie uczestniczył w kończących sezon zajęciach kieleckiej drużyny. Effector zajął ostatecznie siódmą lokatę w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

Niespełna 21-letni zawodnik wraca do kraju (wylatuje w piątek) ze względu na obowiązki reprezentacyjne. Najpierw odpoczynek po sezonie, a w drugiej połowie kwietnia początek zgrupowania z kadrą Bułgarii przed pierwszymi meczami w Lidze Światowej. Przypomnijmy, że Bułgarzy są w tej samej grupie co biało-czerwoni. Pierwsze mecze w LŚ rozegrają z Francuzami 7 i 9 czerwca na wyjeździe.

Penczew jest jednym z jedenastu zawodników kieleckiego zespołu, którym w czerwcu kończą się umowy z siódmą ekipą PlusLigi. – Chcielibyśmy go zatrzymać, najlepiej na dłużej niż rok. Prowadzimy rozmowy z jego menedżerem – mówi Dariusz Daszkiewicz, trener kielczan. Zawodnik został mocno wsparty przez kieleckich kibiców, którzy na wtorkowym pożegnalnym spotkaniu wręczyli Bułgarowi medal z napisem „dla nas jesteś najlepszy”.

Co na to sam zainteresowany? – Chciałbym, żeby sprawa nowej umowy wyjaśniła się do końca kwietnia – mówi. Wstępne zainteresowanie jego osobą wyraziły kluby z Włoch (tam spędził poprzedni sezon, ale grał mało) i Turcji. – Jak na razie menedżer nie informował mnie o innych ofertach – zaznacza siatkarz. Pozostali zawodnicy Effectora na zapowiadanym roztrenowaniu spotkają się dopiero w środę po Wielkanocy (3 kwietnia). Pierwsze lekkie zajęcia (piłka nożna) w Masłowie, potem do końca tygodnia siłownia, a dopiero od 8 kwietnia regularne, codzienne treningi typowo siatkarskie.Więcej w serwisie sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved