Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dominik Kwapisiewicz nowym trenerem KS Milicz

Dominik Kwapisiewicz nowym trenerem KS Milicz

fot. archiwum

Były szkoleniowiec pierwszoligowego KPS Siedlce, 33-letni Dominik Kwapisiewicz, został we wtorek 26 marca nowym trenerem Klubu Siatkarskiego Milicz. Następca Krzysztofa Janczaka podpisał umowę z milickim klubem do końca obecnego sezonu.

Dominik Kwapisiewicz pochodzi z Krosna Odrzańskiego w woj. lubuskim. Jako zawodnik grał na pozycji przyjmującego w AZS Zielona Góra, Płomieniu Sosnowiec, Jokerze Piła oraz w greckim klubie Aristotelis Skydra. Jego największym sukcesem jako zawodnika jest awans do Polskiej Ligi Siatkówki z Płomieniem Sosnowiec w sezonie 2006/2007. Po zakończeniu kariery Dominik Kwapisiewicz pracował w roli najpierw drugiego, a potem pierwszego trenera w Jadarze Radom. Następnie był drugim trenerem w ekstraklasowym żeńskim PTPS-ie Piła. Od początku sezonu 2012/13 do 11 lutego 2013 był pierwszym trenerem pierwszoligowego KPS Siedlce. W przeszłości Kwapisiewicz odbywał staż w reprezentacji Polski u boku trenera Andrei Anastasiego, a od czerwca ma zostać jednym z jego asystentów.

W Miliczu Dominik Kwapisiewicz będzie współpracował z Maciejem Pańszczykiem, który dalej będzie II trenerem, a także z trenerem odnowy biologicznej Jarosławem Bienkiewiczem i lekarzem Sławomirem Różyckim. Nowością będzie zatrudnienie w roli koordynatora konsultanta byłego reprezentacyjnego rozgrywającego Grzegorza Wagnera, który aktualnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Trenerów Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Oficjalna prezentacja nowego trenera KS Milicz odbyła się 26 marca przed wieczornym treningiem w biurze OSiR w milickiej hali. – Celem KS Milicz niezmiennie pozostaje awans do I ligi. Jestem przekonany, że dzięki ciężkiej pracy, wiedzy nowego trenera oraz dużym umiejętnościom naszych siatkarzy zamierzony cel zostanie osiągnięty – powiedział prezes KS-u Henryk Lech. Nowy szkoleniowiec KS Milicz stanie przed trudnym zadaniem zastąpienia charyzmatycznego trenera Krzysztofa Janczaka, który został zwolniony z Milicza na skutek konfliktu z zarządem klubu. Dominik Kwapisiewicz ma niewiele czasu na poznanie siatkarzy KS-u, gdyż już 6 i 7 kwietnia drużyna z Milicza zagra we własnej hali pierwsze mecze fazy play-off z Juvenią Głuchołazy. W piątek 29 marca o godz. 17 w hali w Kaliszu siatkarze KS Milicz zagrają pierwszy sparing pod wodzą nowego trenera z drugim zespołem rundy zasadniczej grupy pierwszej II ligi, MKS-em Kalisz, który także przygotowuje się do gry w fazie play-off.

źródło: Głos Milicza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved