Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Alvaro Filho nowym partnerem Ricardo Santosa

Alvaro Filho nowym partnerem Ricardo Santosa

fot. Mirosław Stroński

Gwiazda siatkówki plażowej, Brazylijczyk Ricardo Santos, w swoim trzynastym sezonie FIVB World Tour będzie tworzył parę z Alvaro Filho. 22-latek został wybrany spośród piętnastu siatkarzy plażowych trenujących w Centrum Rozwoju Siatkówki.

Młody siatkarz ma na swoim koncie srebrne medale mistrzostw świata do 21 lat zdobyte 2009 i 2010 roku. Triumfował w mistrzostwach Brazylii do 19 lat w 2008 roku i do lat 21 w 2009 i 2010. W tym roku w parze z Thiago zwyciężył w turnieju z cyklu South American Tour w Peru.

Alvaro już nie może się doczekać nowych doświadczeń, które go czekają. – Zawsze chciałem grać u boku Ricardo, który jest moim idolem – powiedział młody siatkarz. – Od teraz będę musiał traktować go jako mojego partnera. To będzie nowość na początku, ale to jest coś, do czego przywyknąłem, grając z takimi doświadczonymi zawodnikami jak Fabio Luiz i Benjamin.

Wszyscy moi wcześniejsi partnerzy pomogli mi dość do punktu, w którym jestem teraz. Propozycja gry z Ricardo to okazja niezbędna dla mojego rozwoju – dodał Alvaro Filho.Doświadczony i utytułowany Ricardo jest nieco smutny, ponieważ jego dotychczasowy partner, Pedro Cunha, postanowił zakończyć karierę. Z drugiej strony cieszy się, że będzie miał możliwość zagrać z kimś nowym. – Alvaro to sportowiec, który potężnie się rozwinął na krajowym podwórku – ocenił nowego kolegę z zespołu. – On jest świetnym obrońcą i myślę, że mamy duży potencjał. Mam nadzieję, że stworzymy świetną parę.

Leticia Pessoa, która trenuje brazylijskich plażowiczów, dodała: – Alvaro zademonstrował dojrzałość i wystarczający rozwój. Ricardo chciał młodszego partnera i po rozmowach zdecydował się właśnie na Alvaro.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved