Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > W Łodzi rozegrano XVI kolejkę ligi amatorskiej

W Łodzi rozegrano XVI kolejkę ligi amatorskiej

fot. archiwum

W minioną sobotę, 16 marca, w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się 16. kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Miniona kolejka nie była szczęśliwa dla zespołów reprezentujących TKKF Dzikusy. Wszystkie trzy drużyny odniosły dotkliwe porażki. Mężczyźni po drugiej przegranej z PGE Obrót nie obronią mistrzowskiego tytułu. Dzikusy I, przegrywając z Wyborowymi, zrobiły krok w tył na drodze do finału ekstraklasy kobiet. Natomiast Dzikusy II już tylko teoretycznie mają szansę na utrzymanie się w ekstraklasie. W niższych ligach, gdzie walczono w formie dwumeczu, odnotowaliśmy wiele „pyrrusowych” zwycięstw. Drużyny po wygraniu jednego lub dwóch setów, które gwarantowały im zwycięstwo w obu spotkaniach, dawały szansę pogrania zawodnikom rezerwowym i pozwalały sobie na porażkę.

W ekstraklasie kobiet i mężczyzn poznaliśmy pierwszych finalistów. Itaka Film Grid, pokonując drugi raz zespół Jutrzenki (ponownie 3:1), awansowała do wielkiego finału. Z kolei w półfinałowej rywalizacji mężczyzn triumfowali siatkarze PGE Obrót, którzy wygrywając tym razem już w trzech setach w meczu przeciwko TKKF Dzikusy, zrewanżowali się swoim przeciwnikom za ubiegłoroczny finał rozgrywek. W drugich półfinałowych parach do wyłonienia finalistów niezbędne będą trzecie spotkania. Wspomniane już Wyborowe, dzięki zwycięstwu 3:1, wyrównały stan rywalizacji przeciw Dzikusom I, natomiast zawodnicy Superaty nie dali większych szans Iskrze i po szybkich trzech setach w tej parze również mamy remis 1:1 w spotkaniach. Spotkania, w których stawką jest wejście do wielkiego finału, odbędą się już w najbliższą sobotę (23 marca). Znamy zaś drużyny, które zagrają o 5. miejsce, a są to Itaka Film Grid oraz Fantom. O możliwość gry w barażach i uniknięcie bezpośredniego spadku zagra natomiast Classa Polska Automobile przeciwko Piazza Cafe.

W rywalizacji barażowej kobiet kolejny krok do ekstraklasy zrobiły siatkarki Lamii Tuszyn. W minionej kolejce najlepszy zespół I ligi tylko w jednej partii, w spotkaniu przeciwko drużynie Dzikusy II, musiał uznać wyższość swoich przeciwniczek. Jednak pozostałe trzy sety należały już do Lamii, która jest na najlepszej drodze, by wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Równie blisko utrzymania są zawodniczki Dream Team, które po gładkim zwycięstwie 3:0 nad ekipą GLKS-u Siatkarz prowadzą w tabeli barażowej.Do finału I A ligi mężczyzn pewnie awansował Sokół Rzgów. Siatkarze tej drużyny, dwukrotnie zwyciężając Gremi 3:1, udowodnili swoje aspiracje w powrocie do ekstraklasy. Z „dalekiej podróży” powrócił natomiast zespół Sborna, który po niespodziewanej porażce w pierwszym spotkaniu półfinałowym, tym razem potwierdził, iż nieprzypadkowo zwyciężył rundę zasadniczą. Ostatecznie to on, dzięki triumfowi 3:1 nad drużyną Bez Nazwy, zmierzy się z Sokołem w walce o pierwsze miejsce i bezpośredni awans. O piąte miejsce zagra Bejłocz przeciwko Lozametowi. Obie ekipy, mimo porażek w drugich spotkaniach, wygrały rywalizację w dwumeczu dzięki wysokim zwycięstwom w pierwszych potyczkach.

W I B lidze mężczyzn swoją dominację potwierdziły dwa zespoły, które przez większą część sezonu przewodziły tabeli. I tak, Volley Centrum nie miał większych problemów z pokonaniem w trzech setach AMC, natomiast zespół Czarnych również bez straty seta zwyciężył Starszaków, dzięki czemu to właśnie Volley Centrum zmierzy się z Czarnymi w finale. Ciekawie przedstawiała się rywalizacja pomiędzy ostatnią drużyną tabeli, Izbą Celną a Wild Boyz. Ci pierwsi dzięki ubiegłotygodniowemu zwycięstwu (pierwszemu w sezonie) byli blisko sprawienia niespodzianki i gry o piątą lokatę. Jednak bardzo dobra dyspozycja zawodników Wild Boyz i wygrana 3:0 pozwoliła odrobić straty i awansować tym drugim.

Dużo emocji dostarczyła również konfrontacja półfinałowa w II lidze mężczyzn, w której to zmierzyły się zespoły Wareckiej oraz Dell. Była to najbardziej zacięta rywalizacja spośród wszystkich półfinałów, a o ostatecznym triumfie zdecydowało 5 małych punktów. Pierwszy mecz po czterech setach padł łupem reprezentacji Della, jednak rewanż należał do drużyny Warecka, która zwyciężyła 3:1 i awansowała do finału dzięki lepszemu stosunkowi punktów z poszczególnych setów obu spotkań. Jej przeciwnikami będą siatkarze Juniora, którzy tym razem znacznie szybciej uporali się z ekipą Elma-RK-u i już po trzech setach mogli cieszyć się z wygranej.

W III lidze mężczyzn „mecz na szczycie” odbył się pomiędzy liderem tabeli, drużyną Fuksa Sulejów a drugim zespołem, Ventem Energy. Była to ostatnia szansa dla wicelidera, by zbliżyć się do swoich rywali i pozostać w grze o pierwsze miejsce. Podobnie jak miało to miejsce w rundzie zasadniczej, spotkanie to zakończyło się w czterech setach. Jednak tym razem lepszą dyspozycją wykazali się siatkarze Vent Energy, którzy dzięki temu zwycięstwu tracą do lidera już tylko dwa punkty, a rywalizacja o pierwsze miejsce i bezpośredni awans wciąż jest otwarta.

Na następną kolejkę rozgrywek serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Szkoły Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów) w dniu 23 marca (sobota) w godzinach 9-16.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved