Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piotr Gacek: Na finale Pucharu Polski byliśmy w lepszej dyspozycji

Piotr Gacek: Na finale Pucharu Polski byliśmy w lepszej dyspozycji

fot. archiwum

W meczu o brązowy medal Ligi Mistrzów siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie dali rady Zenitowi Kazań. Od odpowiedzialności za porażkę nie starali się uciekać Piotr Gacek i Marcin Możdżonek, którzy tłumaczyli swoją postawę podczas całego turnieju.

Libero polskiego zespołu nie ukrywał, że przed turniejem oczekiwania były znacznie większe. – Bardzo wierzyliśmy, że osiągniemy tutaj sukces – przekonywał Piotr Gacek.Jechaliśmy tutaj, wierząc, że jesteśmy w stanie go osiągnąć – dodał.

Zabrakło nam doświadczenia w takich turniejach. Tego też trzeba się nauczyć – zauważył w rozmowie z Polsatem Sport Marcin Możdżonek.Wkrada się nerwowość, niepewność. Niestety, założenia taktyczne, które ustalamy przed meczem, gdzieś nagle w meczu się rozmywają i każdy wraca do swoich przyzwyczajeń – wyliczał błędy swojego zespołu środkowy ZAKSY. – W takich meczach wygrywa się właśnie takimi rzeczami: żelazną taktyką i konsekwencją – dodał kapitan reprezentacji Polski.

Wtórował mu również libero kędzierzynian, który nie szukał usprawiedliwienia dla siebie i swoich kolegów. – Coś nie wypaliło – wycedził Piotr Gacek. – Wina leży tylko i wyłącznie po naszej stronie, zawodników, którzy grali na boisku. Naprawdę nie graliśmy swojej gry – przyznał wicemistrz świata z 2006 roku. – Na finale Pucharu Polski byliśmy w znacznie lepszej dyspozycji – zauważył najlepszy przyjmujący tych rozgrywek.Jeślibyśmy trzymali się konsekwentnie taktyki, mecze byłyby zupełnie inne – stwierdził Marcin Możdżonek. – Trzeba słuchać trenera. On stoi z boku i widzi dużo więcej niż my, zawodnicy – zakończył środkowy ZAKSY.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved