Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Sport uczy pokory

Michał Żurek: Sport uczy pokory

fot. Tomasz Tadrała

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w piątek z ekipą Wkręt-metu AZS-u Częstochowa 0:3 i zakończył sezon na ostatnim miejscu. - Po prostu byliśmy słabsi od Częstochowy w tych trzech meczach - powiedział po spotkaniu libero akademików, Michał Żurek.

Cała rywalizacja zakończyła się dosyć szybko. Chyba nie tego oczekiwali i kibice, i wy sami?

Michał Żurek: – Przegraliśmy i dlatego skończyliśmy na dziesiątym miejscu. Po prostu byliśmy słabsi od Częstochowy w tych trzech meczach.

Runda zasadnicza nie wyglądała najgorzej, ale te trzy ostatnie spotkania zagraliście naprawdę słabo. Z czego to wynikało?Na pewno gorzej nie trenowaliśmy ani nie byliśmy słabiej skoncentrowani. Ze wszystkich stron napływają opinie i może faktycznie wyglądało to tak, jakby oni walczyli o mistrzostwo Polski, a my graliśmy za karę. W tym momencie nie mówię za zespół, za trenera, za chłopaków, tylko z podniesioną głową mówię za siebie.

Przegraliście w sportowej rywalizacji, ale styl w jakim to się dokonało może pozostawiać wiele do życzenia.

Te trzy ostatnie mecze mocno odcisnęły piętno na całym naszym sezonie. Sporo ludzi to zapamięta, będzie wspominało i śmiało się z AZS-u na podstawie właśnie tych trzech meczów. Muszę zaakceptować tę krytykę, bo byłem jednym z głównych zawodników tego zespołu. Przyjmuję to i będę się uczył, żeby coś takiego nigdy więcej się nie powtórzyło.

Myślisz, że te mecze w fazie play-out zatrą dobre wrażenie jakie pozostało po meczach na przykład z ZAKSĄ?

Nie wiem. To nie jest moja sprawa, tylko sprawa kibiców i ludzi, którzy to odbierają. Jeżeli pytasz, czy zamieniłbym się z Częstochową, to odpowiadam, że nie ma takiej opcji. Jeżeli miałbym wygrać dwa mecze 3:2 gdzieś na wyjeździe, zamiast podjąć walkę w prawie każdym spotkaniu, gdy graliśmy dobrze, walczyliśmy i wygrywaliśmy, to zdecydowanie wybieram AZS Olsztyn i to jak wyglądała atmosfera na hali, nasz kontakt z kibicami i nasza gra.

Mimo ostatniego miejsca w tabeli, przeprowadzki do Olsztyna nie żałujesz?

Oczywiście, że nie. Zająłem ostatnie miejsce, ale wiem, że sport uczy pokory, szczególnie takich ludzi jak ja. Wyciągam z tego wnioski i idę dalej do przodu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved