Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pająk: Przed sezonem taki wynik wzięlibyśmy w ciemno

Grzegorz Pająk: Przed sezonem taki wynik wzięlibyśmy w ciemno

fot. archiwum

- Nie jest tak, ze zakończyliśmy rozgrywki na miejscach 7-8 i mamy być niezadowoleni - po porażce z AZS Politechniką Warszawską mówił Grzegorz Pająk. - Może nie jest to bardzo dobre zakończenie, ale powiedziałbym, iż był to dla nas dobry sezon - dodał.

Zagraliście lepiej niż przed tygodniem, lecz to nie wystarczyło do zwycięstwa. Czego zabrakło?

Grzegorz Pająk:Tak, było trochę życia, dużo walki w naszej grze. Nie wiem, czego zabrakło. Wydaje mi się, że z naszej drużyny zeszło powietrze po meczach z Jastrzębskim Węglem. Niby się staraliśmy, a jednak wyglądało to bardziej tak, jakbyśmy byli popychani, zmuszani do gry, niż jakbyśmy bardziej sami chcieli. Wydaje mi się, że najpewniej zabrakło ducha walki w naszej grze.

Ten brak motywacji najbardziej zauważalny był zwłaszcza w pierwszym secie.– Pierwszy set przebiegał pod dyktando Politechniki Warszawskiej. W naszej grze było zbyt wiele nerwowości, niewiele mogliśmy z tym zrobić. Dwa czy trzy nasze ataki zostały posłane w aut, co trochę skrępowało nam ręce. W późniejszej części meczu, to sądzę, że wyglądało to nie najgorzej. Szkoda nam na pewno tego, że przegraliśmy, ale musimy się z tym pogodzić – przełknąć gorycz porażki i zrobić podsumowanie sezonu.

Pewnie szkoda wam tym bardziej, że swoje szanse mieliście. W trzecim i czwartym secie prowadziliście, lecz nie umieliście utrzymać tej przewagi.

– Politechnika broniła bardzo dużo naszych ataków i grała skutecznie w kontrze, co poniekąd odbierało nam wiarę w dalsze powodzenie akcji. Myślę, że to właśnie dobre konstruowanie kontrataków przez Politechnikę w pewien sposób nas rozbiło.

Wam trudno było wyprowadzić atak ze względu na to, że nie najlepiej radziliście sobie z przyjęciem zagrywki.

– Jedynie Maciek Pawliński swoją mocną zagrywką narobił nam trochę szkody. Owszem, mieliśmy trochę problemów z przyjęciem, ale myślę, że podobne niedokładności pojawiły się po obu stronach. Nie stwierdziłbym, że tylko po naszej stronie miały one miejsce.

Zakończyliście sezon na miejscach 7-8. To chyba nie jest szczyt waszych ambicji, zwłaszcza po meczach z Jastrzębskim Węglem, w których pokazaliście, że potraficie walczyć.

– Wydaje mi się, że przed sezonem taki wynik wzięlibyśmy w ciemno. Faktycznie, szkoda tych meczów z Jastrzębskim Węglem, bo wydaje mi się, że piąty mecz w play-off jest jak tie-break w zwykłym spotkaniu. Można było, przy naszej dobrej dyspozycji, a nieco słabszej Jastrzębskiego, powalczyć i pokusić się o niespodziankę czy sensację sezonu. Wydaje mi się, że ten sezon jest dla nas jak najbardziej udany. Nie jest tak, że zakończyliśmy rozgrywki na miejscach 7-8 i mamy być niezadowoleni. Może nie jest to bardzo dobre zakończenie, ale powiedziałbym, iż był to dla nas dobry sezon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved