Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ewelina Polak: Pokazałyśmy charakter

Ewelina Polak: Pokazałyśmy charakter

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u Białystok, wbrew przedmeczowym typowaniom, pokonując Legionovię, postawiły pierwszy krok w kierunku pozostania w ekstraklasie siatkarek. - Jako te młode, niedoświadczone, byłyśmy lepsze w końcówkach - mówiła po meczu Ewelina Polak.

Niemal od pierwszych akcji spotkania siatkarki Legionovii miały problem z dobrym odbiorem zagrywki gospodyń. Białostoczanki najpierw celowały w Ilonę Gierak, a gdy ta została zmieniona, to na celowniku była Barbara Bawoł. Obie zawodniczki nie zaliczą meczu do udanych. – To wynik dobrego rozpracowania taktycznego rywalek – twierdziła rozgrywająca AZS-u Ewelina Polak, która swoją zagrywką siała popłoch w szeregach Legionovii. – Wiedziałyśmy, że ich libero dobrze przyjmuje i trzeba serwować na inne zawodniczki, które są słabsze w tym elemencie. Sprawdziło się.

Stając naprzeciw bardziej ogranym rywalkom, to mniej doświadczona drużyna AZS-u rozstrzygała końcówki partii na swoją korzyść. – Grałyśmy dla siebie i na luzie psychicznym. Chciałyśmy pokazać dobrą grę, nie patrząc na wynik, i to przyniosło wygraną – mówiła najlepsza zawodniczka meczu – Natalia Kurnikowska.Jako te młode, niedoświadczone, byłyśmy lepsze w końcówkach, pokazałyśmy charakter i to, że nigdy nie odpuszczamy – dodała Ewelina Polak.

Przedwczesny hurraoptymizm studził natomiast szkoleniowiec akademiczek. – To jest dopiero jeden mecz, a gramy do czterech wygranych – podkreślał Jacek Malczewski. Nie w takim składzie mieliśmy grać, ale udało się. Wielka chwała dziewczynom za wolę walki i opanowanie w decydujących momentach. Poradziły sobie z tym wszystkim – kontynuował trener.* więcej na sport.pl

 

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved