Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lukáš Diviš: Przez dwa lata nie mogliśmy pokonać drużyny z Kazania

Lukáš Diviš: Przez dwa lata nie mogliśmy pokonać drużyny z Kazania

fot. archiwum

Zenit Kazań nie powtórzy wyniku w Lidze Mistrzów sprzed roku. Pierwszym finalistą został niespodziewanie Lokomotiw Nowosybirsk, który wygrał z podopiecznymi Władimira Alekny 3:2. - Ilość naszych błędów była bardzo duża - przyznał trener mistrzów Rosji.

Kapitan Lokomotiwu Aleksander Butko stwierdził, że trzeba szybko zapomnieć o meczu z Zenitem. – Musimy wyrzucić z głowy to spotkanie i dalej pozostać skoncentrowanymi, ponieważ jeśli nie wygramy jutrzejszego meczu, to dzisiejsze zwycięstwo okaże się zbędne – przyznał rozgrywający ekipy z Nowosybirska.

Zdaniem przyjmującego Lokomotiwu Lukáša Diviša decydującą rolę w półfinale odegrała psychika. – Wiele ryzykowaliśmy, ponieważ przez dwa lata nie mogliśmy pokonać drużyny z Kazania – podkreślił Słowak. – Cieszę się, że się udało oraz że graliśmy jako pierwsi i będziemy mieć więcej czasu na odpoczynek przed jutrzejszym finałem. Mam nadzieję, że mecz ZAKSY z Cuneo będzie trwać minimum cztery sety i że drugi finalista straci nie mniej sił niż my – dodał. – Finał nie będzie łatwy. Myślę, że zmierzymy się w nim z ZAKSĄ – przewidywał były zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Przyjmujący Zenitu Kazań Jewgienij Siwożelez powiedział, że takie przegrane pojedynki jak ten z Lokomotiwem Nowosybirsk zostają w pamięci na dłużej niż zwycięstwa. – Gra drużyny nie może zależeć tylko od jednego zawodnika, Michajłow też jest człowiekiem, a miał przed sobą prawie zawsze przynajmniej podwójny blok – zaznaczył rosyjski przyjmujący.Z kolei Władimir Alekno, trener Zenitu Kazań, nie był zdziwiony, że jego podopieczni ulegli ekipie z Nowosybirska. – Drużyna popełniająca więcej błędów zawsze przegrywa, dlatego nie jest niespodzianką fakt, że nie wygraliśmy, ponieważ ilość naszych błędów była bardzo duża – podkreślił szkoleniowiec mistrzów Rosji. – Poza tym przeciwnik świetnie zagrywał, czym sprawiał nam wiele problemów – dodał trener Alekno. Były selekcjoner reprezentacji Rosji podkreślił, że świetną zmianę dał w ekipie Lokomotiwu Ilja Żylin, który mecz rozpoczął w kwadracie dla rezerwowych i to on poprowadził zespół z Nowosybirska do zasłużonego zwycięstwa. Na koniec Alekno życzył zespołowi z Syberii powodzenia w finale.

Lokomotiw Nowosybirsk po raz pierwszy w swojej historii występuje w Final Four Ligi Mistrzów.

źródło: cev.lu, championat.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved