Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andre Meyer: CEV zmieni zasadę „złotego seta”

Andre Meyer: CEV zmieni zasadę „złotego seta”

fot. archiwum

Na konferencji Ligi Mistrzów w Omsku Andre Meyer - głowa Europejskiej Konfederacji Siatkówki - przyznał, że federacji zależy na tym, aby Liga Mistrzów była bardziej interesującym turniejem na etapie grupowym, dlatego zdecydowano o zmianie zasady „złotego seta".

Andre Meyer stwierdził, że Europejska Konfederacja Siatkówki chce, aby drużyny już na grupowym etapie Ligi Mistrzów rozegrały dziesięć trudnych spotkań. – Na razie zastanawiamy się jak zmienić zasady, aby nie odbiły się one na mistrzostwach danej ligi. Jednak jest to jedno z najważniejszych zadań na następny sezon. Zmiany dotyczyłyby grupowego etapu Ligi Mistrzów, natomiast format finału pozostałby niezmieniony – dodał Andre Meyer.

Reformy Ligi Mistrzów mogą zostać wprowadzone nie wcześniej niż w sezonie 2015/2016. – Cały czas rozpatrujemy różne warianty, tak aby jeszcze bardziej spopularyzować siatkówkę oraz przyciągnąć kibiców i sponsorów. Zasada „złotego seta” w fazie play-off spotyka się z niezadowoleniem ze strony trenerów. Zawsze szanujemy zdanie uczestników turnieju, dlatego CEV zmieni tę formułę – zaznaczył Meyer. Według nowych zasad za wygraną w trzech lub czterech partiach drużyna zwycięska otrzyma trzy punkty, a w tie-breaku jedynie dwa. Jeśli ilość punktów obu zespołów po dwóch meczach będzie wynosić tyle samo, to wtedy zostanie rozegrany „złoty set”.

Do tej pory zasada „złotego seta” oznaczała, że w sytuacji, gdy oba zespoły wygrały po jednym meczu, rozgrywano seta do 15 punktów. Drużyna, która wygrała tę partię, zostawała zwycięzcą dwumeczu.źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved