Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Waldemar Wspaniały: W Leżajsku będzie ciekawie

Waldemar Wspaniały: W Leżajsku będzie ciekawie

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel II, KS Metro Warszawa, AZS UWM Olsztyn, EKS Skra Bełchatów, Exact System Norwid Częstochowa, TS Volley Rybnik, UKS Tempo-25 Olsztyn i AKS V LO Rzeszów zagrają w finale MP juniorów, które odbędą się 20-24 marca w Leżajsku.

Wśród wspomnianych drużyn zabrakło m.in. BKS-u Chemika Bydgoszcz i RCS-u Czarnych Radom, które od lat są znane z dobrej pracy z młodzieżą.

Nie powiedziałbym, że jest to zaskoczenie. Trzeba podkreślić, że zespoły, które znalazły się w finale, wygrały rywalizację na boisku, dlatego też zasłużenie będą walczyć o mistrzostwo kraju. To jest sport, to jest siatkówka i tutaj może zdarzyć się wszystko – powiedział Waldemar Wspaniały, szef Programu Upowszechniania Sportu Wśród Dzieci i Młodzieży w Zakresie Piłki Siatkowej na lata 2012-2015.

Były trener reprezentacji Polski mężczyzn obserwował półfinały mistrzostw Polski juniorów, które odbywały się w Warszawie i wyznał, że był trochę zaskoczony ostatecznymi rozstrzygnięciami. – Po pierwszym dniu byłem przekonany, że zespół z Jastrzębia spokojnie awansuje do finału. Okazało się jednak, że o dwa lata młodsi od nich chłopcy z Bydgoszczy okazali się lepsi, przez co zawodnicy z Jastrzębia nie weszli do finału – mówi Wspaniały.Tytułu mistrza Polski juniorów bronić będzie Exact System Norwid Częstochowa. – W Częstochowie praktycznie co roku objawiają się talenty. Myślę, że w tym roczniku będzie podobnie. Trudno przewidzieć ostateczne rozstrzygnięcia tegorocznego finału. Boisko samo zweryfikuje zmagania zawodników. Na pewno turniej zapowiada się bardzo ciekawie – zakończył Waldemar Wspaniały.

Autor: Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved