Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Vicente Araujo: Cieszymy się na kolejny ekscytujący rok

Vicente Araujo: Cieszymy się na kolejny ekscytujący rok

fot. archiwum

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że w Mysłowicach odbędą się pierwsze w historii plażowe mistrzostwa świata do 23 lat. Na stronie internetowej FIVB pojawiło się potwierdzenie tej wiadomości, a także terminy i miejsca turniejów MŚ U-19 i U-21.

Trzynasta edycja mistrzostw świata do 21 lat zostanie rozegrana w chorwackim mieście Umag w dniach 20-23 czerwca, natomiast rozgrywki do 19 lat (12. edycja) odbędą się po raz drugi z rzędu na Cyprze w mieście Larnaka w dniach 11-14 lipca. Jak już informowaliśmy, MŚ do 23 lat w Mysłowicach odbędą się w dniach 6-9 czerwca.

Cieszymy się na kolejny ekscytujący rok w poszczególnych grupach wiekowych w siatkówce plażowej, szczególnie na MŚ do 23 lat, które pomogą w dalszym rozwoju tej dyscypliny – powiedział Vicente Araujo ze Światowej Federacji Siatkówki. – Widzimy, że każdego roku poziom rywalizacji jest coraz lepszy i oczekujemy tego samego w 2013 roku w tak świetnych miejscach jak Umag, Larnaka i Mysłowice.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku polscy plażowicze fantastycznie zaprezentowali się na mistrzostwach świata do 19 i 21 lat. W tej pierwszej kategorii wiekowej Łukasz i Sebastian Kaczmarek zdobyli srebro, ustępując w finale swoim rodakom – parze Kacper Kujawiak/Michał Bryl. W kategorii do 21 lat złote medale zawiesili na piersiach Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Ta sama para z zeszłorocznych Mistrzostw Europy do 23 lat przywiozła srebro. Można się zatem spodziewać, że w tym roku polska ekipa plażowa będzie niezwykle mocna.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved