Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Such: Nie odpuszczamy, wyjdziemy najsilniejszym składem

Jan Such: Nie odpuszczamy, wyjdziemy najsilniejszym składem

fot. archiwum

Klub Sportowy Camper Wyszków w najbliższą sobotę rozegra swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej na własnym parkiecie z MKS-em Banimex Będzin. Po meczu z MKS-em będą dwa tygodnie ciężkiej pracy - zapowiada trener zespołu, Jan Such.

Jak podsumuje pan mecz z Cuprum Lubin? Czy wynik 3:1 uważa pan za sprawiedliwy?

Wynik sprawiedliwy chyba nie był, bo nie do końca obrazuje to, co działo się na boisku. Oni grali rewelacyjnie, ale niczym nas nie zaskoczyli. Ja rotowałem składem, dając pograć niemal wszystkim, zwłaszcza środkowym, spośród których każdy grał tyle samo. W sumie jesteśmy w ósemce i zaczęliśmy przygotowania do fazy play-off. Mecz z MKS-em będziemy chcieli wygrać, z tym że nie za wszelką cenę, bo ciężko trenujemy już przed tymi najważniejszymi meczami. Nie odpuszczamy, zaczynamy najsilniejszym składem, ale będę dawał każdemu szansę gry, żeby przygotować silny zespół na play-off.

Sytuacja w tabeli po tym spotkaniu trochę się skomplikowała…Zgadza się, jest trochę komplikacji przez przegraną Ostrołęki z Siedlcami. Gdyby wygrała, wszystko byłoby klarowne, a tak w dalszym ciągu są niewiadome. Sam Pekpol może mieć teraz problemy ze Ślepskiem, który walczy o ósemkę. My nie kalkulujemy, niezależnie od tego czy będziemy grali z ekipami z Ostrołęki, Lubina czy Będzina, walczymy o zwycięstwo. Treningi są intensywne, między innymi trzy siłownie tygodniowo. Po meczu z MKS-em Będzin będą dwa tygodnie ciężkiej pracy po to, by pokusić się później o niespodziankę.

Czyli nie obawia się pan konfrontacji z drużyną z Lubina, która w dwóch meczach pokonała was 3:1…

Cuprum Lubin to silny zespół, ale właściwie w poprzednim meczu mógł być tie-break. Różnie mogło się to potoczyć, gdybyśmy walczyli tam konsekwentnie wszystkimi siłami, ale powtórzę, rotowałem składem, zagrali praktycznie wszyscy. Postawiony przed sezonem cel, czyli ósemka, został zrealizowany już tydzień wcześniej, co jest bardzo dobrym wynikiem. Koncentrujemy się już na przygotowaniach do play-off i jeżeli udałoby się awansować tam do czwórki, byłaby to wspaniała wiadomość.

Pewnym jest to, że pierwszą rundę zaczniecie od dwóch meczów wyjazdowych. Czy to prawda, że lepiej jest zaczynać od meczów u siebie?

Żeby wygrać play-off, trzeba wygrać trzy mecze. Bez względu na to, gdzie będziemy grać: w Lubinie, Będzinie czy w Ostrołęce, jesteśmy w stanie wygrać później w Wyszkowie dwa mecze. Tak samo też możemy przegrać u siebie. Uważam, że minimalną rolę faktycznie odgrywa atut własnego boiska, ale nie decydującą. Gdyby jednak była szansa zająć miejsce trzecie lub drugie, byłby to dobry układ, ponieważ nie jest tajemnicą, że każdy unika spotkania w Radomiu, w półfinale.

Czy Kamil Kacprzak będzie gotowy do gry w play-off? Jak na treningach radzi sobie Dominik Żmuda?

Jeszcze na mecz z MKS-em Będzin Kamil nie będzie gotowy. Na play-off tak, zaczyna już przyjmować. Podobnie Dominik Żmuda, który zaczął atakować. Chciałem początkowo wypuścić go na boisko nawet z MKS-em, ale jeszcze się wstrzymamy. Na razie gramy tym samym składem, którym wyszliśmy w Lubinie. Możliwe, że wprowadzę jedną zmianę i Jacek Obrębski będzie w dwunastce, a któryś ze środkowych w tym spotkaniu odpocznie.

Istotny dla układu tabeli i waszego losu będzie między innymi mecz Czarnych z Cuprum. Jaki wynik tego meczu pan typuje? Uważa pan, że Czarni, mając pewne pierwsze miejsce, zagrają najlepszą szóstką?

Przypomnę, że w ten sposób, czyli częściowo rezerwami, zagrali w Nysie i w kotle nyskim wygrali. Podobnie jak my, mają czternastu-piętnastu zawodników bardzo wyrównanych. Mogą wystawić trochę rezerw, bo reszta pewnie niektóre elementy ćwiczy sobie już na play-off. Mimo wszystko u siebie nie powinni moim zdaniem przegrywać i liczę na to, że Czarni wygrają.

Rozmawiał Michał Rogalski

źródło: kscamper.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved