Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Beniaminek z Łodzi zagra w fazie play-off

II liga M: Beniaminek z Łodzi zagra w fazie play-off

fot. archiwum

Weekend przyniósł ze sobą ostatnią kolejkę rundy zasadniczej w 3. grupie II ligi mężczyzn. Te mecze miały dać odpowiedź na pytanie kto awansuje dalej. W grupie III scenariuszy było kilka. O play-off do samego końca walczyła m.in. ekipa AKS UŁ Łódź.

Dla zawodników z Łodzi sobotni mecz był bardzo ważny, nie tylko ze względu na rangę spotkania, ale także rozkład przed fazą play-off. Zwycięstwo za 3 punkty mogło dać nawet 2. miejsce po rundzie zasadniczej, a porażka mogła łódzki zespół wykluczyć z dalszej rywalizacji.

Wszystkie mecze tej kolejki odbyły się o godz. 17:00. Przeciwnikiem AKS-u była ekipa MOS-u Wola Warszawa, która w poprzedniej rundzie ograła łódzki zespół na własnym parkiecie 3:1.

Pierwsza partia spotkania, a w zasadzie początek tej partii okazał się bardzo nerwowy dla obu stron. Żadna z ekip nie uzyskała pewnego prowadzenia, które pozwoliłoby na wprowadzenie większego luzu. Widać było, że obie drużyny ten mecz chcą wygrać. Łodzianom dodatkowo „siedziała w głowie” myśl, że tego meczu nie wolno przegrać. Z kolei zawodnicy z Warszawy przyjechali po kolejne zwycięstwo i doświadczenie ligowe. Po kilku akcjach punkt za punkt doszło do zmiany obrazu gry. W pewnym momencie goście „pękli” za sprawą dobrze dysponowanych skrzydłowych łodzian. W ataku brylowali Sobczak i Kuron. Dokładne przyjęcie i rozegranie sprawiło, że przewaga gospodarzy powiększała się. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20.Druga odsłona to kontynuacja dobrej passy gospodarzy. Dobre przyjęcie Matusiaka pozwoliło uruchomić środkowych – Wójcika i Nowaka. Na taki komfort gry na pewno nie mógł narzekać rozgrywający Blomberg, który próbował różnych rozwiązań na siatce. To się opłaciło i przyniosło psychologiczną przewagę. Goście próbowali odwrócić losy spotkania. To udało im się jedynie połowicznie. Nawiązali walkę, ale tylko do połowy seta. Później swoją wyższość nad przeciwnikiem po raz kolejny pokazali łodzianie. Kilka dobrych obron Lisieckiego do spółki z pozostałymi zawodnikami przyniosło kolejne punkty i bezpieczne prowadzenie. Seta, całkowicie w końcówce kontrolowanego przez akademików, zakończył z prawej strony Kuron. Wynik 25:20 mówi sam za siebie.

Trzecia partia spotkania nie przyniosła rozczarowania kibicom miejscowej drużyny, gdyż zawodnicy AKS-u chcieli ten pojedynek zakończyć mocnym akcentem. Od początku uzyskali kilkupunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększali za sprawą dobrze grających Kurona, Wójcika i Sobczaka. Wydawało się, że gościom w tym momencie odeszły chęci do dalszej walki, a na tablicy pojawił się wynik 20:12. Trener łodzian zdecydował się na kilka roszad w składzie. Przyniosły one oczekiwany rezultat, a mianowicie piłkę meczową przy stanie 24:18. Ostatnią akcję w meczu rozegrał ze skrzydła Pałyga. AKS UŁ odniósł zwycięstwo i zainkasował 3 punkty!

MVP spotkania został wybrany Sebastian Sobczak, przyjmujący AKS-u.

AKS UŁ Łódź – MOS Wola Warszawa 3:0
(25:20, 25:20, 25:18)

AKS : Matusiak, Blomberg, Wójcik, Sobczak, Nowak, Kuron, Lisiecki (libero) oraz Grabarczyk, Siwik, Sińczak (libero), Kosiorek i Pałyga

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki i tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved