Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Bogdan Serwiński: MKS dominował, a z nas wychodziło zmęczenie

Bogdan Serwiński: MKS dominował, a z nas wychodziło zmęczenie

fot. topvolley.ch

Siatkarki Muszynianki po półfinale Pucharu Polski dostały półtora dnia wolnego i niebawem zaczną przygotować się do walki o złoto w ORLEN Lidze. - By być w formie, niezbędny jest odpoczynek i jego brak było widać - uważa trener wicemistrzyń Polski.

Siatkarki z Muszyny do turnieju finałowego krajowego pucharu przystąpiły niemal z biegu, po wielkim sukcesie w Pucharze CEV. Jako pierwszy polski zespół kobiecy ekipa Bogdana Serwińskiego sięgnęła po to trofeum. – Mieliśmy zbyt mało czasu na właściwe przygotowanie do tego meczu. Po powrocie z finału Pucharu CEV nie udało się fizycznie i psychicznie doprowadzić zespołu do odpowiednio wysokiego poziomu – zauważył po Pucharze Polski Bogdan Serwiński. Jego drużyna w półfinale uległa obrończyniom Pucharu Polski po pięciosetowym spotkaniu. – Tauron MKS dominował, a z nas wychodziło zmęczenie. Mimo to moje podopieczne starały się nawiązać walkę z przeciwnikiem – przyznał szkoleniowiec.

Muszynianki mają za sobą długi okres, w którym rzadko kiedy smakowały porażek. – Duża liczba wygranych spotkań nie buduje atmosfery do walki, tylko uspokaja. W naszym przypadku było inaczej. W sporcie nie da się cały czas utrzymywać równie wysokiego poziomu. By być w formie, niezbędny jest odpoczynek i jego brak było widać – dodał Bogdan Serwiński.

To nie koniec walki dla zespołu z Muszyny. Niebawem rozpoczyna się kluczowy okres w walce o mistrzostwo Polski. Srebrne medalistki z ubiegłego sezonu z pewnością chcą poprawić swoje osiągnięcie. – Mieliśmy bardzo ciężki tydzień. W niedzielę wróciliśmy po finale Pucharu CEV, a już we wtorek graliśmy rewanż w 1/4 finału PP. Na przygotowania do turnieju finałowego zostały trzy dni, a musieliśmy jeszcze znaleźć czas na 12-godzinną podróż do Piły. Dla nas Puchar Polski był rozgrywany o tydzień za wcześnie. Gdybyśmy mieli siedem dni więcej, to prezentowalibyśmy się inaczej. Udowodnimy to w play-off z Pałacem Bydgoszcz. Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę. Do tego czasu moje podopieczne powinny wypocząć – wytłumaczył Serwiński.Rozmawiał: Piotr Krukowski, więcej w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved