Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rogério Nogueira: Nie da się zawsze wygrywać

Rogério Nogueira: Nie da się zawsze wygrywać

fot. Sabina Bąk

- Gra toczyła się punkt za punkt, jeden nasz błąd wystarczył, byśmy przegrali - mówił po meczu z jastrzębianami Rogério Nogueira. Młody Brazylijczyk dodał też, że cel jego drużyny jest bardzo ambity - to triumf w Lidze Mistrzów i PlusLidze.

Co się z wami stało? W tym meczu wyraźnie zabrakło kogoś, kto dałby wam impuls do walki, także w końcówkach pierwszych dwóch setów, i do zwycięstwa.

Rogério Nogueira: – Zgadza się. Taka jest właśnie siatkówka, nie da się zawsze wygrywać. Staraliśmy się, ale nie wyszło. Jastrzębski Węgiel to dobry zespół ze świetnymi zawodnikami. A my, jeśli nie zagramy na 100%, nie wygramy. Stanie się to, co mogliśmy oglądać w tym spotkaniu. Gra toczyła się punkt za punkt, jeden nasz błąd wystarczył, byśmy przegrali.

Czyli nie zagraliście w tym meczu na 100%? Czemu?– To nie tak. Staraliśmy się, ale to nie jest proste – nie wszystko zależy tylko od nas. Za nami wiele ciężkich treningów, podróży… Staraliśmy się dać z siebie wszystko na boisku, ale to było trudne. Cóż, zdarza się. Tak jak powiedziałem: wygrywanie wszystkiego nie jest możliwe. Na szczęście gra się do trzech zwycięstw, więc mamy jeszcze swoje szanse i postaramy się poprawić swoją grę w kolejnych spotkaniach.

A czy nie było tak, że trudniej było wam skupić się na tym meczu, bo myślami byliście już przy Final Four w Omsku?

– Nie, nie, na rozmyślanie o Lidze Mistrzów przyjdzie czas dopiero w przyszłym tygodniu. Teraz skupialiśmy się na PlusLidze. Chcieliśmy pokonać Jastrzębski Węgiel, żeby zrobić mały krok ku awansowi do finałów i o tym myśleliśmy.

Do Omska wylatujecie już w poniedziałek, żeby się lepiej zaaklimatyzować?

– Nie jestem do końca pewien, wydaje mi się, że wylatujemy w niedzielę lub w poniedziałek. Czeka nas bardzo ciężka, daleka podróż. Musimy szybko przystosować się do tych trudnych warunków, do Rosji, dlatego właśnie lecimy tam na tydzień przed finałami.

W półfinale zmierzycie się z Bre Banca Cuneo, jak oceniłbyś ten zespół?

– Nie myślałem jeszcze o tym, szczerze powiedziawszy. Do tej pory w moich myślach był jedynie pierwszy półfinałowy mecz z jastrzębianami. Tak samo było w ćwierćfinałach, kiedy graliśmy przeciwko AZS-owi Politechnika Warszawska. Naszym celem były mecze właśnie z tym rywalem. Teraz graliśmy z Jastrzębskim Węglem, więc koncentrowaliśmy się właśnie na tym meczu, nie na Cuneo. O spotkaniu z Bre Banca będziemy myśleć dopiero teraz.

Ale wasz cel się nie zmienił – wciąż chcecie wygrać Ligę Mistrzów?

– Tak, oczywiście! Chcemy triumfować i w Lidze Mistrzów, i w PlusLidze. Ale przyjdzie czas, by myśleć kolejno o każdym meczu. Gramy w dwóch trudnych, wymagających rozgrywkach i musimy koncentrować się na każdych oddzielnie. Teraz chcieliśmy wygrać z Jastrzębskim Węglem, nie udało się, ale mam nadzieję, że z Bre Banca Cuneo będzie już zupełnie inaczej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved