Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Orczyk: Rywal na nas naskoczył i ulegliśmy dosyć gładko

Piotr Orczyk: Rywal na nas naskoczył i ulegliśmy dosyć gładko

- Już raz udało nam się tam wygrać, więc mam nadzieję, że to powtórzymy i przedłużymy rywalizację o jeszcze jeden mecz, aby następne spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść - mówi przyjmujący Effectora Kielce, Piotr Orczyk.

Wygrana, choć mowa tylko o pierwszym secie, była na wyciągnięcie ręki. Rywalizacja toczyła się aż do stanu 33:35. Obydwie drużyny miały po kilka setboli. – Bardzo zacięty pierwszy set. Dużo walki po jednej, jak i drugiej stronie, ale też dużo błędów. Może wynikało to z wagi spotkania. Obydwie drużyny chcą walczyć o piąte miejsce, które daje udział w europejskich pucharach. Niestety potem rywal bardziej na nas naskoczył i ulegliśmy dosyć gładko – mówił po meczu przyjmujący Effectora, Piotr Orczyk.

Ataki ze środka przynosiły rezultaty i pozwoliły na równą walkę, jednak funkcjonowały bez zarzutów tylko w pierwszej partii. – Później nasze przyjęcie nie pozwalało na to, aby tych „krótkich” uruchomić jak byśmy sobie tego życzyli. Na każdej pozycji zagraliśmy poniżej umiejętności i to zadecydowało, a Warszawa potrafiła to wszystko wykorzystać – ocenia Orczyk. Przyczyn klęski dopatruje się również w małej ilości bloków w decydujących momentach.

Chociaż zespół z Kielc słynie z przyjęcia na wysokim poziomie, to w meczu z Politechniką siatkarze Effectora nie umieli wykorzystać tego atutu. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie do końca umieli wyjaśnić, dlaczego tak się stało. – Nie wiem, czemu dziś przyjęcie szwankowało. Może zagrywka warszawian jest troszeczkę trudniejsza i udawało im się nas odrzucić od siatki, a wiadomo – nie mamy jakichś wielkich parametrów na skrzydłach i z tych sytuacyjnych piłek z boiska ciężko jest nam skończyć.