Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Mariola Zenik: Cieszymy się z tego awansu

Mariola Zenik: Cieszymy się z tego awansu

Siatkarki Trefla Sopot po zaciętym boju pokonały Impel Wrocław i zagrają w niedzielę w ścisłym finale Pucharu Polski. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza. - Cieszymy się, że jesteśmy w finale - mówi Mariola Zenik.

Po ostatniej piłce pierwszego półfinału radość aktualnych mistrzyń Polski była ogromna. – Cieszymy się z tego awansu – nie ukrywała libero sopockiej drużyny, Mariola Zenik. Impel Wrocław był uznawany za outsidera turnieju finałowego i choć nie sprawił niespodzianki, pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie. Zmusił podopieczne trenera Adama Grabowskiego do dużego wysiłku. Mariola Zenik spodziewała się, że tak właśnie będzie. – Po ostatnim meczu, który grałyśmy z Impelem i przegrałyśmy go 0:3, spodziewałam się, że będzie bardzo ciężko.

Bardzo istotną rolę w tym meczu odegrała zagrywka. Było też dużo świetnych obron. – W pierwszym secie nie mogłyśmy sobie poradzić z zagrywką wrocławianek, później jednak się to ustabilizowało. Nasza zagrywka także została wzmocniona i rzeczywiście była kluczem do zwycięstwa – mówiła Zenik.

W sobotę w Pile mogliśmy się także przekonać, jak ważną postacią w zespole z Sopotu jest Rachel Rourke. Tie-break, można powiedzieć, był popisem tej zawodniczki. – Umówmy się: ostatnie dwa sety wygrała nam Rachel – krótko stwierdziła Mariola Zenik. Siatkarka cieszy się, że ma w zespole kogoś takiego jak Australijka, która została wybrana MVP meczu. – Fajnie mieć w zespole taką zawodniczkę. Mogłyśmy jednak i my się do tego jeszcze bardziej dołączyć, jej pomóc. Nie można grać tylko jedną zawodniczką, bo w pewnym momencie będzie jej ciężko – mówi libero Atomu Trefla, która tuż po meczu nie znała finałowego przeciwnika, ale jest przekonana, że będzie to ciężki mecz. – Na razie cieszymy się, że jesteśmy w finale – zakończyła Mariola Zenik.