Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > M. Rosner: Nasza obecność tutaj była zaskoczeniem dla wszystkich

M. Rosner: Nasza obecność tutaj była zaskoczeniem dla wszystkich

fot. Cezary Makarewicz

W pierwszym półfinale Pucharu Polski Atom Trefl Sopot pokonał Impel Wrocław 3:2. - Pokazałyśmy się z dobrej strony, ale nie na tyle dobrej, żeby zwyciężyć - powiedziała po spotkaniu przyjmująca ekipy Impelu Wrocław, Milena Rosner.

Po zaciętym półfinałowym pojedynku musiałyście uznać wyższość Atomu Trefla Sopot, przegrywając 2:3. Wynik ten jest swego rodzaju sukcesem, ale jednak w spotkaniach pucharowych zwycięzca jest tylko jeden. Jesteście zadowolone z występu czy może raczej pozostaje niedosyt?

Milena Rosner: – Jedno i drugie – ja bym powiedziała. Pokazałyśmy się z dobrej strony, ale nie na tyle dobrej, żeby zwyciężyć. Niedosyt troszkę jest. Myślę, że zabrakło nam cierpliwości w grze, czego można było w pewnym momencie pozazdrościć przeciwnikowi. Dlatego uważam, że widocznie w tej chwili nie byłyśmy jeszcze gotowe, żeby dojść do finału Pucharu Polski.

W premierowej odsłonie prowadziłyście praktycznie od początku seta, druga partia należała do waszych przeciwniczek, w trzeciej odsłonie udało wam się wrócić do gry, ale na tym skończyła się wasza gra. Zabrakło konsekwencji czy może wasza gra nie jest jeszcze na tyle stabilna?– Bardzo trudno to ocenić. Myślę, że zespół przeciwny zastosował bardzo ryzykowną zagrywkę i to się im opłaciło. Należy też zauważyć, że w Sopocie jest taka zawodniczka jak Rachel Rourke, która dużo robi dla tego zespołu i w decydujących momentach grała dużo lepiej niż na początku spotkania.

W drugiej połowie tie-breaka spotkanie wyglądało trochę tak, jakby po przeciwnych stronach siatki spotkały się Impel Wrocław i Rachel Rourke.

– Dokładnie, właśnie tak. Można powiedzieć, że tak było. Już nawet pozostałe elementy się tak nie liczyły jak punkty zdobywane przez Rachel.

Wasza obecność jest sporym zaskoczeniem. Większość spodziewała się raczej drużyny z Bielska-Białej, co widać nawet po plakatach promujących wydarzenie…

– Oczywiście, że tak. Szczególnie, że tak jak powiedziałeś, nasza obecność tutaj była zaskoczeniem dla wszystkich. Zajęłyśmy dopiero siódme miejsce po rundzie zasadniczej w ORLEN Lidze i w związku z tym mało kto się spodziewał, że stać nas na awans. Dla nas był to moment, kiedy wreszcie doczekałyśmy się jakiegoś małego sukcesu.

Trzeba przyznać, że w ostatnich meczach udało się wam przełamać i zdecydowanie poprawić grę. Wróćmy jednak do połowy grudnia i chwili, gdy wyniki były zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wierzyłyście cały czas, że to przełamanie w końcu nadejdzie?

– Ciężko jest wierzyć, kiedy się przegrywa i zdobywa się o wiele mniej punktów, niż by się chciało. Faktycznie, trenujemy praktycznie codziennie, tak jak powinno się to odbywać. Dodatkowo uważam, że wiele zależało od naszej głowy i jestem zdania, że udało nam się z tym uporać.

Kolejnym punktem w waszym terminarzu jest walka w fazie play-off ORLEN Ligi. Dobre występy w Pucharze Polski chyba dodały wam pewności siebie i do rywalizacji z ekipą Tauronu przystąpicie z podniesioną głową?

– Na pewno tak. Myślę, że teraz każda drużyna może powiedzieć, że grać z Impelem nie jest wygodnie. Jesteśmy w stanie jak najbardziej coś pokazać.

Na trybunach w Pile pojawili się dzisiaj kibice drużyny Impelu Wrocław. Co prawda nie byli najliczniejszą grupą, ale bardzo mocno dali o sobie znać swoim dopingiem.

– Tak, oni zawsze dają o sobie znać. Z tego miejsca chciałabym w imieniu drużyny podziękować, że znajdują czas i serce, żeby jechać za nami – trzymać kciuki i nas dopingować.

Moim zdaniem dzisiejszy mecz pokazał jeszcze jedną dobrą rzecz. Katarzyna Konieczna ostatnio wyrastała na waszą liderkę, dzisiaj miała nieco słabszy dzień, ale w tym momencie na ławce rezerwowych pojawiły się zawodniczki, które były w stanie godnie ją zastąpić. Trzeba przyznać, że coraz bardziej zaczynacie tworzyć pełnowartościowy zespół.

– Owszem, i właśnie w tym momencie myślę, że brakuje nam tego ogrania. Trening treningiem, ale jednak. Inne zespoły uczestniczyły jeszcze w pucharach europejskich i dzięki temu mają większe zgranie, wydaje mi się, że tego nam brakuje. Musimy sobie z tym jakoś radzić inaczej. Faktycznie, jeśli jest ktoś w naszym zespole w stanie wejść z ławki i pociągnąć grę, w dużej mierze to naprawdę nie jest źle. Jest to na pewno bardzo budujące.

Zgodzisz się, że w niektórych momentach brakuje w waszych szeregach kontuzjowanej Katarzyny Jaszewskiej?

– Tak. Tutaj każde ręce do roboty się przydają. Szkoda, że Kasia ma taką kontuzję. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia, ale w tym sezonie niestety generalnie nie możemy na nią liczyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved