Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk Suwałki pokonany w Będzinie

I liga M: Ślepsk Suwałki pokonany w Będzinie

MKS Banimex Będzin odniósł bardzo ważne zwycięstwo nad Ślepskiem Suwałki. Podopieczni trenera Rafała Legienia zwyciężyli 3:1, a goście stawiali opór jedynie w trzeciej partii. Był to ostatni mecz będzinian w łagiskiej hali w rudzie zasadniczej sezonu 2012/2013.

Mecz rozpoczął się od udanej kontry będzinian, a pierwszy punkt dla gości zdobył atakiem z prawego skrzydła kapitan Wojciech Winnik. Następnie czujnie na siatce zachował się Jakub Peszko, co pozwoliło przyjezdnym osiągnąć prowadzenie 3:1. W kolejnych fragmentach gry, dzięki mocnej zagrywce Mateusza Sacharewicza, MKS Będzin wyszedł na jednopunktowe prowadzenie (5:4). Po błędzie Winnika i świetniej postawie w zagrywce Grzegorza Wójtowicza na tablicy widniał stan 10:4. Zmusiło to trenera Tomasza Wasilkowskiego do natychmiastowego przerwania gry. Po chwili oddechu efektownym bolkiem popisali się Mateusz Przybyła i Tomasz Tomczyk, co wyraźnie rozbudziło publiczność zgromadzoną w hali. Dobrą passę gospodarzy przerwał Skrzypkowski, udanie atakując z prawej strony siatki. Następnie asa serwisowego zapisał na swoim koncie Przybyła, co dało wynik 13:7. Chwilę później na będziński trójblok nadział się Adrian Buchowski, a Tomczyk zahaczył piłką o ręce Artura Ratajczaka. Po kolejnym bloku zawodników MKS-u, przy stanie 16:8, o chwilę rozmowy ze swoimi podopiecznymi poprosił trener Wasilkowski. Po regulaminowych trzydziestu sekundach przerwy mocnym atakiem popisał się Buchowski, ale zaraz potem w serwisie pomylił się Winnik (17:10). Po stronie drużyny z Suwałk przeważały błędy w zagrywce, co dodatkowo napędzało miejscowych. Piłkę setową dał MKS-owi Janusz Górski, który podobnie jak poprzednicy, posłał piłkę w pół siatki. Partię numer jeden zakończył Bartłomiej Soroka, którego serwis szczęśliwie przewinął się przez siatkę (25:14).

Drugiego seta od bardzo wysokiego prowadzenia (6:1) rozpoczęli gospodarze. Duża w tym zasługa Sacharewicza, który nękał przeciwników swoją mocną zagrywką. Świetnym blokiem popisali się także Przybyła i Wójtowicz, a ten pierwszy już w następnej akcji czujnie zachował się na siatce. Dobrą grę MKS-u przerwał udany atak Górskiego (8:2). Po przerwie na życzenie trenera przyjezdnych, skutecznie zaatakował kapitan Ślepska – Winnik, na co szybko odpowiedział wspomniany już Przybyła. W kolejnych fragmentach meczu długą kontrę zakończył Zarankiewicz (13:4), a zaraz potem asem serwisowym popisał się Łukasz Rudzewicz. Chwilę później punkt zdobył Tomczyk, który następnie pomylił się w polu serwisowym (15:10). Dobrą postawę w ataku zaczęli prezentować siatkarze Ślepska Suwałki, wyraźnie zabierając się do gry, a po kolejnej dłuższej akcji kontrę na korzyść będzinian rozstrzygnął Przybyła (18:14). Kilka chwil później sprawy w swoje ręce wziął Soroka, mocno uderzając z prawego skrzydła (21:17). Ponownie na będziński blok nadział się Buchowski, który wyraźnie miał trudności ze skończeniem ataku. Piłkę setową zdobył dla Banimexu Mateusz Zarankiewicz, a partię zakończył podwójny blok Wójtowicza i Przybyły (25:20)

Trzecią część meczu od ataku z lewego skrzydła rozpoczął Buchowski, na co szybko odpowiedział Sacharewicz, uderzając ze środka siatki. Chwilę później, dzięki świetnej postawie wspomnianego już przyjmującego, zawodnicy Ślepska Suwałki wyszli na prowadzenie 4:1, na co szybko zareagował trener Legień, prosząc swoich zawodników do siebie. Po regulaminowej przerwie efektownym atakiem popisał się Zarankiewicz, a świetną obroną Dariusz Syguła, dzięki czemu kontrę na korzyść będzinian rozstrzygnął Wójtowicz. Do remisu doprowadziła zagrywka Sacharewicza. Po kolejnej dobre zagrywce, kiedy na tablicy wyników było 6:4, trener Wasilkowski poprosił o przerwę. Po chwili mocnym atakiem popisał się Winnik, a Buchowski został zatrzymany przez Wójtowicza i Przybyłę. Fatalny błąd popełnił przyjmujący z Będzina, który posłał piłkę na antenkę, a następnie uderzył w aut i z przewagi miejscowych pozostał już tylko jeden punkt. Chwilę później Peszko, Rudzewicz i Winnik świetnym blokiem zatrzymali Tomczyka (11:8). W końcu także Adrian Buchowski zdobył oczko atakiem z drugiej linii, a straty, do jednego punktu, zmniejszył Tomczyk, rehabilitując się za poprzednie błędy (11:12). W kolejnych fragmentach gry Soroka został zablokowany przez Rudzewicza i Buchowskiego, co spowodowało, że zawodnicy będzińskiego MKS-u wyraźnie opadli z sił. Reakcja trenera Legienia była natychmiastowa i przy stanie 22:19 dla gości, szkoleniowiec poprosił o przerwę. Nie przyniosło to jednak efektu – atakiem z prawej strony siatki zdobył oczko Winnik, a błąd nieczystego odbicia popełnił Syguła, co dało graczom Ślepska Suwałki piłkę setową, którą ci wykorzystali kilka sekund później (25:22).

Partię numer cztery błędem w zagrywce otworzył Peszko, a Rudzewicz „nadział się” na blok Wójtowicza i Sacharewicza. Po chwili miejscowi prowadzili już 3:0 przy świetnej zagrywce Tomczyka. Dobrą passę będzinian przerwał Winnik, atakując z prawej strony siatki, zaś przy stanie 5:1 dla MKS-u o przerwę poprosił trener Wasilkowski. Na niewiele się to zdało, bowiem Zarankiewicz zanotował na swoim koncie dwa asy serwisowe (8:2). Następnie, co prawda, Schamlewski i Skrzypkowski popisali się skutecznym blokiem, a Winnik atakiem, lecz w kolejnych fragmentach meczu zawodnicy z Suwałk nie mogli znaleźć recepty na świetnie dziś funkcjonujący będziński blok. Tuż po tym udany atak zapisał na swoim koncie Tomczyk, po czym trener Ślepska Suwałki natychmiast przerwał grę (6:12). Po chwili oddechu zablokowany został Winnik. W drużynie gości pojawiły się wyraźne problemy z przyjęciem zagrywki Sacharewicza (19:8). Wydawało się, że już nic nie odbierze MKS-owi zwycięstwa w tym secie, ale do gry podrywał jeszcze swoich kolegów Winnik, który przerwał passę Sacharewicza. Następnie punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Buchowski (20:12), ale szybko tym samym elementem odpowiedział Wójtowicz. Piłkę meczową zdobyli dla gospodarzy Przybyła, Tomczyk i Soroka zatrzymując na siatce środkowego z Suwałk. Mecz zakończył Soroka atakiem z prawego skrzydła (25:15).

MKS Będzin – Ślepsk Suwałki 3:1
(25:14, 25:20, 22:25, 25:15)