Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kęczanin wywozi dwa punkty z Poznania

I liga M: Kęczanin wywozi dwa punkty z Poznania

Kęczanin Kęty w przedostatniej kolejce rozgrywek pokonał na wyjeździe AZS UAM Poznań 3:2 i nadal ma szanse na grę w fazie play-off. Podopieczni Marka Błasiaka mieli jednak szansę na zdobycie kompletu punktów, bowiem prowadzili w meczu 2:1 w setach.

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia gości 3:1, jednak gospodarze dosyć szybko doprowadzili do remisu 6:6. W dalszej części seta podopiecznym Marka Błasiaka udało się odskoczyć na trzy punkty (12:9), co poskutkowało czasem wziętym przez Nicolę Vettoriego. Po tej przerwie oczko do dorobku punktowego przyjezdnych dołożył atakiem Stanisław Wawrzyńczyk, ale potem kolejne dwie akcje należały do miejscowych. W końcówce siatkarze z Małopolski ponownie powiększyli przewagę (20:15) i nie oddali prowadzenia już do końca partii, którą asem zakończył Wawrzyńczyk.

Na początku drugiego seta obydwa zespoły walczyły punkt za punkt i żaden z nich nie był w stanie odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Od połowy partii zaczęła się jednak zarysowywać niewielka przewaga poznaniaków. Po zepsutej zagrywce Michała Mysery AZS prowadził 20:17, następnie w ataku pomylił się Jonasz Biegun, a Tomasz Rutecki zaserwował asa i gospodarze mieli już pięć punktów przewagi. Siatkarze z Kęt odrobili jeszcze częściowo straty (22:19), ale skuteczne ataki rywali w końcówce zapewniły wygraną w tym secie drużynie z Poznania.

Trzecią odsłonę meczu przyjezdni zaczęli z wysokiego C, od prowadzenia 7:0. W następnej akcji gospodarze zdobyli swój pierwszy punkt w tym secie, ale kolejne skuteczne ataki Marka Wawrzyniaka i Stanisława Wawrzyńczyka dały Kęczaninowi prowadzenie 9:2. Tak wysokiej przewagi goście jednak nie utrzymali, głównie przez błędy własne (zepsuta zagrywka, atak w aut) i przewaga zmalała do trzech punktów (10:7). W dalszej części seta podopieczni Marka Błasiaka ponownie odskoczyli na sześć punktów – po ataku Wawrzyńczyka było już 14:8. Tak wysokiej zaliczki goście nie zmarnowali i wygrali tę partię 25:17.

W czwartej partii siatkarze Kęczanina mieli okazję zakończyć spotkanie i zainkasować trzy punkty, ale nie wykorzystali swojej szansy. Po początkowym prowadzeniu 6:4, goście dali się dogonić rywalom (6:6) i do stanu 10:10 trwała walka punkt za punkt. Następne trzy akcje należały już do poznaniaków i po skutecznym bloku prowadzili oni 13:10. Przyjezdni w dalszej części seta zdołali doprowadzić do remisu, po skutecznym ataku Marka Wawrzyniaka na tablicy pojawił się wynik 19:19. Nerwową końcówkę lepiej rozegrali akademicy i wygrywając czwartego seta 25:22, doprowadzili do tie-breaka.

Piąta partia rozpoczęła się po myśli przyjezdnych, którzy po asie Macieja Fijałka prowadzili 3:0. W tym momencie o czas poprosił Nicola Vettori, ale po przerwie goście jeszcze bardziej powiększyli prowadzenie. Po asie Stanisława Wawrzyńczyka było już 6:1 i kolejny czas wykorzystał szkoleniowiec poznańskiej drużyny. Jego podopieczni zaczęli odrabiać straty i po skutecznym bloku tracili do rywala tylko punkt (9:10). Po zepsutym ataku Wawrzyńczyka AZS wyszedł na pierwsze w tej partii prowadzenie (12:11). Jednak podopieczni Marka Błasiaka potrafili rozstrzygnąć końcówkę seta na swoją korzyść i wywieźli z Poznania dwa niezwykle cenne punkty.

AZS UAM Poznań – Kęczanin Kęty 2:3
(18:25, 25:20, 17:25, 25:22, 13:15)