Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spacerek Jedynki w pierwszym meczu play-off

I liga K: Spacerek Jedynki w pierwszym meczu play-off

fot. Tomasz Tadrała

Nie było niespodzianki w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie lider po rundzie zasadniczej, miejscowa Jedynka, podejmował KS Murowana Goślina. Podopieczne Mariusza Bujka w nieco ponad godzinę wygrały w trzech setach.

Bez Anny Tomczyk przystąpiły do pierwszego spotkania play-off z Klubem Sportowym Murowana Goślina podopieczne Mariusza Bujka. Przyjmująca Jedynki jest chora, a na boisku zastąpiła ją Marta Natanek. – Początkowo sądziłem, że brak Ani będzie dla nas problemem, ale bardzo dobrze zastąpiła ją Marta Natanek – powiedział trener aleksandrowianek. – Przez większość sezonu Marta grała niewiele, ale w pojedynku z KS Murowana Goślina godnie się zaprezentowała – chwalił doświadczoną skrzydłową Mariusz Bujek.

Siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego miały w tym spotkaniu rachunki do wyrównania. Za wszelką cenę chciały udowodnić, że przegrany tie-break w rundzie zasadniczej był jedynie wynikiem dużego zmęczenia, które spowodowane było dużą liczbą meczów. Jak się okazuje, nie tylko to było powodem dodatkowej mobilizacji Jedynki przed pierwszym play-off. – Z uwagą śledziliśmy doniesienia prasowe przed naszym spotkaniem. Czytając wypowiedzi rywalek, można było odnieść wrażenie, że jadą do Aleksandrowa Ł. jak po „swoje”. Dodatkowo miały przygotowaną dla nas tajną broń na skrzydłach. Myślę, że na boisku skutecznie tę broń zneutralizowaliśmy – powiedział Mariusz Bujek, którego zespół bardzo szybko narzucił rywalkom swój styl gry. – W tym meczu zagrywka przesądziła o naszej wygranej. Piłka po serwisie moich dziewczyn trafiała bezpośrednio w pole przeciwnika lub wracała na naszą stronę, a my zamienialiśmy ją na punkt – tłumaczył szkoleniowiec Jedynki.

W pierwszej partii, po serii zagrywek Ewy Kwiatkowskiej, aleksandrowianki błyskawicznie uzyskały kilkupunktową przewagę, odskakując na 6:2. Goślinianki nie były w stanie poradzić sobie z agresywnym serwisem rywalek, wysoko przegrywając 12:25. – Takich serii jak Ewy było kilka. Bo nieźle w tym elemencie radziła sobie Agata Babicz, ale najwięcej krzywdy przeciwniczkom zrobiła Justyna Wilk – mówił trener Bujek, którego zespół pewnie zwyciężył również dwie kolejne partie, 25:17 i 25:18.Jedynka Aleksandrów Łódzki – KS Murowana Goślina 3:0
(25:12, 25:17, 25:18)

Stan rywalizacji 1:0 dla Jedynki

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved