Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwszy krok Wieżycy 2011 ku utrzymaniu

I liga K: Pierwszy krok Wieżycy 2011 ku utrzymaniu

fot. Tomasz Tadrała

W cieniu rozgrywek play-off rozpoczęła się w I lidze kobiet walka o utrzymanie. W pierwszym spotkaniu serii play-out beniaminek ze Stężycy bez straty seta wygrał z mielecką Stalą, wykonując tym samym pierwszy krok w stronę utrzymania w lidze.

Podopieczne Grzegorza Wróbla przed pierwszym gwizdkiem sędziego były zdecydowanym faworytem potyczki ze Stalą Mielec. Stawka meczu była wysoka, co można było zauważyć w pierwszych akcjach premierowej odsłony meczu, kiedy to oba zespoły walczyły punkt za punkt. Przy stanie 8:8 beniaminek I ligi kobiet zaczął uciekać rywalkom, wygrywając pierwszą partię 25:14. Po zmianie stron obraz gry był podobny. Stężyczanki i mielczanki prowadziły pojedynek na ciosy, po czym miejscowe odskakiwały. W trzeciej odsłonie meczu Wieżyca 2011 od początku narzuciła rywalkom swój styl gry, wychodząc na prowadzenie 16:4. Stal co prawda odrobiła kilka oczek (10:20), ale przewaga siatkarek z Kaszub była tak duża, że po nieco ponad godzinie gry stężyczanki mogły cieszyć się z pierwszego kroku, jaki uczyniły w drodze do utrzymania na zapleczu ekstraklasy.

– Nie był to mecz z cyklu lekkich, łatwych i przyjemnych, chociaż wynik może sugerować zupełnie coś innego – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki trener Wieżycy 2011 Grzegorz Wróbel. – Mielczanki są zespołem z charakterem i czapki z głów przed nimi za to, że w sytuacji, w jakiej się znalazły, podjęły walkę. Mam świadomość, że w obliczu problemów, z którymi zmagają się od pewnego czasu, nie jest im łatwo, dlatego tym większy szacunek należy się tej drużynie – komplementował trener beniaminka rywalki, które do Stężycy przyjechały bez kontuzjowanej Darii Michalak. Libero Stali zastąpiła w meczu Małgorzata Plebanek.

– Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, gdyż jest to pierwszy kroczek do naszego celu, jakim jest pozostanie w I lidze kobiet. W każdym z setów gra początkowo była wyrównana. Dopiero później uzyskiwaliśmy bezpieczną przewagę, kontrolując wydarzenia na parkiecie do końca. Bardzo dobrze funkcjonował nasz blok i atak, ale na pochwałę zasługują i skrzydłowe. Rywalki miały kilka trudnych ustawień, których nie mogły przejść. Jeżeli my sami nie podawaliśmy im ręki, nie oddając punktów po własnych błędach, nasza przewaga rosła z akcji na akcję – tłumaczył Grzegorz Wróbel.Wieżyca 2011 Stężyca – Stal Mielec 3:0
(25:14, 25:13, 25:14)

Zobacz również:
Wyniki rundy play-out I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved