Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Anita Kwiatkowska: Spotkanie było bardzo nierówne

Anita Kwiatkowska: Spotkanie było bardzo nierówne

fot. archiwum

Trefl Sopot został pierwszym finalistą Pucharu Polski, po pokonaniu Impelu Wrocław. Dla mistrzyń Polski nie był to jednak łatwy mecz. W finale rywalem podopiecznych Adama Grabowskiego będzie zespół z Muszyny lub Dąbrowy Górniczej.

– Spodziewałam się, że to będzie bardzo ciężki mecz. Impel Wrocław wyeliminował BKS Aluprof Bielsko-Biała, czego nikt tak naprawdę się nie spodziewał. Wiedziałyśmy, że przyjadą tutaj po to, żeby z nami wygrać, tak samo jak my po to przyjechałyśmy – powiedziała po wygranym meczu z Impelem Wrocław Anita Kwiatkowska. Zawodniczka zgodziła się z tezą, że obie drużyny grały w tym meczu falami. – Spotkanie było bardzo nierówne. My zaczęłyśmy, jakbyśmy były spięte i nerwowe. Nie mogłyśmy wejść w mecz, a wrocławianki wręcz przeciwnie, naskoczyły na nas. Myślę, że mecz mógł się podobać, bo stał na wysokim poziomie. Cieszy to, że w tie-breaku pokazałyśmy, że jesteśmy lepsze i wygrałyśmy dość gładko – nie ukrywała radości zawodniczka mistrzyń Polski.

Spotkanie Trefla Sopot z Impelem Wrocław pokazało też, jak ważnym elementem siatkarskiego rzemiosła jest zagrywka. – Gdy my zaczęłyśmy grać zagrywką, to gra nam „siedziała”, tak samo przeciwniczki, które też nas pogoniły – analizowała Kwiatkowska. W tym meczu można było zobaczyć dużo bardzo widowiskowej gry w defensywie. – Było dużo fajnych obron, zwłaszcza ze strony Impelu. Podbijały nasze ciosy. My też zagrałyśmy w tym elemencie dobrze. Cieszy to, że nie wyjeżdżamy stąd dzisiaj, tylko będziemy grały w wielkim finale – powiedziała Anita Kwiatkowska. Siatkarka dodała także, że nie ma znaczenia, kto będzie niedzielnym rywalem Atomu Trefla, Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna czy Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. – Nie ma tak, że kogoś by się chciało. Oba zespoły są bardzo silne i wygra lepszy – zakończyła Kwiatkowska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved