Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Olympiakos Pireus z Pucharem Grecji

Olympiakos Pireus z Pucharem Grecji

Siatkarze Olympiakosu Pireus mają powody do radości, ponieważ w miniony weekend zdobyli Puchar Grecji. Tym razem w finale rozgrywanym w hali G.Triantafyllos we Vrahati pokonali 3:0 AO Kifisias. W ręce siatkarzy Olimpiakosu trafiły także cztery nagrody indywidualne.

Choć całe spotkanie nie należało do najłatwiejszych, to gracze Olympiakosu Pireus przez większość meczu nadawali mu ton i narzucili własnym rytm gry. Pierwszego seta siatkarze z Pireusu wygrali 25:21, ale w kolejnym zespół AO Kifisias postawił im już trudniejsze warunki. Ostatecznie druga partia padła łupem Olympiakosu 25:23, a w trzecim secie rywale Panathinaikosu wygrali pewnie 25:17.

Najbardziej wartościowym graczem turnieju finałowego o Puchar Grecji został wybrany atakujący Olympiakosu, Bojan Jordanow. Kolejne trzy nagrody dla siatkarzy z Pireusu trafiły w ręce: Georgiosa Stefanou (najlepszy libero), Demetrisa Nikolakisa (najlepszy rozgrywający) oraz Brazylijczyka Igora de Sosy (najlepszy atakujący). Dwa wyróżnienia otrzymali siatkarze AO Kifisias.

Zwycięzcy oprócz pucharu, nazwanego imieniem zmarłego byłego kapitana greckiej kadry Nikosa Samarasa, otrzymali czek opiewający na 8 tysięcy euro. Finalista, AO Kifisias otrzymał czterotysięczną premię, natomiast pozostali dwaj uczestnicy turnieju finałowego po tysiąc euro.

Olympiakos Pireus – AO Kifisias 3:0
(25:21, 25:23, 25:17)

źródło: FIVB, inf. własna